Maxar Technologies закрила для України доступ до супутникових фото

Американська компанія Maxar Technologies, яка є одним із найбільших у світі приватним оператором супутників оптичного моніторингу Землі, припинила надавати Україні доступ до зображень, отриманих за допомогою їхніх апаратів. Представники компанії при цьому посилаються на рішення уряду США.

Супутник Maxar Technologies
Супутник Maxar Technologies. Джерело: mil.in.ua

Закриття доступу до супутникових даних для України

Американська компанія Maxar Technologies закрила для України доступ до супутникових знімків своїх апаратів. Тим самим вона сильно зменшила можливості держави щодо розвідувальної діяльності в умовах широкомасштабного вторгнення росії.

Спочатку про те, що Maxar закрила доступ до своїх знімків, підтвердили у кіберспільноті «Кіберборошно». Причому спочатку йшлося про те, що комерційні компанії обмежують доступ до своїх даних для захисників України, а потім у коментарі підтвердили, що мова саме про знімки Maxar.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №4 (179) 2020

До товару

Пізніше ту саму інформацію з посиланням на власні анонімні джерела підтвердив і портал «Мілітарний». При цьому представники самої компанії відповіли, що це сталося у відповідь на адміністративний запит.

Чому знімки Maxar Technologies такі важливі

Варто зауважити, що Maxar Technologies є одним із найбільших і найважливіших у світі приватних операторів супутників, що здійснюють огляд поверхні Землі в оптичному діапазоні. Вони мають змогу оперативно отримувати зображення високої роздільної здатності певного місця у будь-якій частині земної кулі.

Хоча свою діяльність Maxar Technologies веде вже не один рік, відомою в усьому світі її зробило саме широкомасштабне вторгнення росії в Україну. Багатокілометрові колони окупантів світ вперше побачив саме на світлинах, отриманих з їхніх супутників. Відтоді компанія неодноразово надавала зображення, які підтверджували успіхи українських військ або висвітлювали злочини росіян.

Але тепер можливість ефективно вести супутникову розвідку і підтверджувати результати уражень втрачена. Вона стала другим значним ударом по українській розвідці після того, як 5 березня США перестали передавати розвіддані, зібрані їхніми військовими.

За матеріалами mil.in.ua

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів