Марсохід місії ExoMars пройшов високотемпературну обробку

Марсохід Rosalind Franklin зробив ще один крок на шляху до Червоної планети. Ровер успішно завершив процедуру високотемпературної обробки.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №2 (177) 2020

До товару

Процедуру проводили у вакуумній камері на підприємстві Thales Alenia Space в Італії. Впродовж 120 годин Rosalind Franklin зазнавав впливу температури 35°C. Цього достатньо, щоб видалити приховані забруднення деяких внутрішніх частин ровера, наприклад, невеликі шматочки клею. Кінцева мета полягає в тому, щоб максимально знизити будь-які ознаки забруднення земного походження для забезпечення чистого виявлення органічних сполук на Марсі.

Лабораторія Rosalind Franklin складається з низки інструментів, призначених для проведення хімічного аналізу марсіанського ґрунту. Одним з її головних приладів є аналізатор MOMA (Mars Organics Molecule Analyser). На Червоній планеті в мініатюрні печі інструменту помістять подрібнені зразки ґрунту, які потім нагріватимуться, щоб проаналізувати утворені пари та гази на наявність слідів органічних сполук за допомогою газової хроматографії. В аналізі також візьмуть участь прилад MicrOmega та спектрометр RLS. Перший використовуватиме видимий та інфрачервоний спектр для визначення характеристик мінералів у зразках, а другий — лазер для визначення мінералогічного складу та пошуку органічних пігментів.

Ровер Rosalind Franklin (концепт). Джерело: ESA

Для отримання зразків Rosalind Franklin використовуватиме бур, здатний добувати породи з глибини до 2 м. На буровому інструменті також встановлений мініатюрний спектрометр Ma_MISS для аналізу внутрішньої поверхні пробуреної свердловини та камера для знімання великим планом CLUPI, яка розглядатиме буровий шлам і зразок керна, перш ніж він потрапить до лабораторії ровера.

Запуск місії ExoMars запланований на вересень 2022 року. У її планах здійснити посадку на плато Оксія (Oxia Planum), розташоване у північній півкулі Червоної планети неподалік екватора. Це місце багате на філосилікати — глинисті мінерали, що сформувалися в присутності води, яка, як вважається, колись була на поверхні цього регіону.

За матеріалами https://www.roscosmos.ru

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів