Марсохід Curiosity знайшов на Марсі чисту сірку

Вчені повідомляють, що марсохід Curiosity, який зараз досліджує канал Долини Мрій, знайшов зразок сірки. У вигляді сполук-сульфатів її знаходять на Марсі регулярно. Проте у чистому вигляді чистої речовини помітили вперше.

Cірка на Марсі
Cірка на Марсі. Джерело: NASA/JPL-Caltech/MSSS

Нова знахідка Curiosity

Науковці з Лабораторії реактивного руху NASA повідомляють, що марсохід Curiosity зробив на Марсі цікаве геологічне відкриття. Він саме переїжджав через достатньо велику скелю в каналі Долини Мрій. Коли вона під його вагою розкололася, то всередині виявився скарб яскраво-жовтого кольору.

Можна було б подумати, що Curiosity знайшов на золото на Червоній планеті, але насправді то була чиста сірка. Однак для вчених ця речовина є не меншим скарбом. Адже у такому стані її на Марсі досі не знаходили. Вона є одним з елементів періодичної таблиці, але найчастіше зустрічається у складі сполук.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Такі сірковмісні сполуки-сульфати широко розповсюджені на Землі. Гіпсовий камінь є однією з найвідоміших. Проте і на Марсі їх знаходили вже неодноразово. Вони є свідченням існування в його минулому часів, коли висока вулканічна активність поєднувалася з наявністю рідкої води.

Загадкова сірка

Наявність сульфатів загалом позитивно впливає на можливість існування життя на Марсі в минулому або сьогоденні. Ці сполуки входять до складу різноманітних органічних речовин. Проте існування сірки у чистому вигляді насправді ще важливіше.

Річ у тім, що таких ось сірих каменів, які всередині жовті, навколо Curiosity зараз дуже багато. Якщо все це — чиста сірка, то вона мала колись утворитися, а це можливо тільки у певному, дуже вузькому діапазоні умов.

Як досі вважали вчені, ані в каналі Долини Мрій, ані на Марсі в цілому, їх ніколи не було. Але цілком можливо, що ми про нього чогось не знаємо. А значить, знайдена сірка — можливість дізнатися це. Ймовірно, саме в тому районі, де зараз працює Curiosity, колись не тільки текла вода, а й були значно відмінніші від сучасних умови.

За матеріалами www.sciencealert.com

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів