Марсохід Curiosity знайшов на Марсі чисту сірку

Вчені повідомляють, що марсохід Curiosity, який зараз досліджує канал Долини Мрій, знайшов зразок сірки. У вигляді сполук-сульфатів її знаходять на Марсі регулярно. Проте у чистому вигляді чистої речовини помітили вперше.

Cірка на Марсі
Cірка на Марсі. Джерело: NASA/JPL-Caltech/MSSS

Нова знахідка Curiosity

Науковці з Лабораторії реактивного руху NASA повідомляють, що марсохід Curiosity зробив на Марсі цікаве геологічне відкриття. Він саме переїжджав через достатньо велику скелю в каналі Долини Мрій. Коли вона під його вагою розкололася, то всередині виявився скарб яскраво-жовтого кольору.

Можна було б подумати, що Curiosity знайшов на золото на Червоній планеті, але насправді то була чиста сірка. Однак для вчених ця речовина є не меншим скарбом. Адже у такому стані її на Марсі досі не знаходили. Вона є одним з елементів періодичної таблиці, але найчастіше зустрічається у складі сполук.

Такі сірковмісні сполуки-сульфати широко розповсюджені на Землі. Гіпсовий камінь є однією з найвідоміших. Проте і на Марсі їх знаходили вже неодноразово. Вони є свідченням існування в його минулому часів, коли висока вулканічна активність поєднувалася з наявністю рідкої води.

Загадкова сірка

Наявність сульфатів загалом позитивно впливає на можливість існування життя на Марсі в минулому або сьогоденні. Ці сполуки входять до складу різноманітних органічних речовин. Проте існування сірки у чистому вигляді насправді ще важливіше.

Річ у тім, що таких ось сірих каменів, які всередині жовті, навколо Curiosity зараз дуже багато. Якщо все це — чиста сірка, то вона мала колись утворитися, а це можливо тільки у певному, дуже вузькому діапазоні умов.

Як досі вважали вчені, ані в каналі Долини Мрій, ані на Марсі в цілому, їх ніколи не було. Але цілком можливо, що ми про нього чогось не знаємо. А значить, знайдена сірка — можливість дізнатися це. Ймовірно, саме в тому районі, де зараз працює Curiosity, колись не тільки текла вода, а й були значно відмінніші від сучасних умови.

За матеріалами www.sciencealert.com