NASA опублікувала знімок, зроблений апаратом LRO, що знаходиться на орбіті навколо Місяця. Він зазнімкував місце майбутньої посадки японського зонда Resilience.

Resilience побудований японською компанією ispace. Для неї це вже друга спроба підкорити Місяць. Перша відбулася 2023 року. Апарат «Хакуто-R» був дуже близький до того, щоб досягти мети, але через збій розбився під час фінального етапу посадки.

В ispace сподіваються, що Resilience зуміє зробити те, що не вдалося його попереднику. Апарат запустили 15 січня 2025 року. Після 3,5-місячного перельоту він успішно вийшов на орбіту навколо Місяця з висотою перицентру 100 км і висотою апоцентру 2300 км. Корисне навантаження місії представлено кількома науковими інструментами, символічним вантажем, а також 5-кілограмовим мікроровером Tenacious.
Посадка Resilience запланована на 5 червня. Апарат має сісти в Море Холоду, розташованому в північній частині видимої сторони Місяця. Воно сформувалося понад 3,5 млрд років тому внаслідок потужних базальтових вивержень, які затопили низинну місцевість. Пізніше, коли кора прогнулася під вагою важких базальтових відкладень, на ній утворилися зморшкуваті хребти.

Знімок LRO демонструє заплановане місце посадки Resilience. Воно характеризується плоским рельєфом і відсутністю великих ударних кратерів. NASA також опублікувала знімок LRO, що демонструє загальний вигляд базальтових рівнин Моря Холоду і зморшкуватих хребтів, що розсікають їх. Передбачуваний район посадки Resilience виділено білою рамкою. Ширина зображення становить 70 км.
Раніше ми розповідали про селфі, яке Resilience зробив на навколомісячній орбіті.
За матеріалами LROC