Японська компанія ispace опублікувала знімок, зроблений місією Resilience. Він демонструє апарат на тлі Місяця.
Resilience є другою спробою ispace досягти Місяця. У 2023 році компанія була дуже близька до досягнення цієї цілі, але її апарат «Хакуто-R» розбився через збій, що стався на фінальній ділянці спуску. В ispace не змирилися з невдачею і підготували новий місячний апарат, який отримав назву Resilience.


Resilience має розміри 2,5 на 2,3 метра, його суха маса становить 340 кг. Апарат отримує енергію від сонячних батарей. На його борту розміщено кілька наукових інструментів, наданих різними компаніями та науковими установами, а також символічний вантаж у вигляді пам’ятної пластини та диска пам’яті ЮНЕСКО, що містить 275 земних мов.
На борту Resilience також перебуває 5-кілограмовий мікроровер Tenacious, розроблений компанією ispace-EUROPA. Його висота становить 26 см, ширина — 31,5 см, а довжина — 54 см. Він побудований із пластику, армованого вуглецевим волокном і оснащений HD-камерою та лопатою. З її допомогою Tenacious збиратиме зразки реголіту, які потім будуть знімкуватися. Цікаво, що мікроровер також несете символічний вантаж — невеликий червоний будиночок у білому оформленні, створений шведським художником Мікаелем Генбергом.

Resilience було запущено 15 січня. Оскільки запасів палива, що перебувають на його борту, не вистачало, щоб здійснити прямий переліт до Місяця, апарат був виведений на економнішу траєкторію. За наступні 3,5 місяці він виконав кілька гравітаційних маневрів і корекцій курсу, які дозволили йому вийти на постійну орбіту навколо Місяця. Це сталося 7 травня.
Опубліковане ispace селфі, було зроблено вже після того, як Resilience досяг Місяця. У кадрі можна побачити місячну поверхню, а також частину самого апарата, включно з кришкою, що захищає мікроровер Tenacious.

Посадка Resilience запланована на вечір 5 червня. Апарат має сісти в Море Холоду, розташованому на видимій стороні Місяця. Resilience розрахований на роботу протягом одного місячного дня (14 земних діб). Оскільки в апарата немає обігрівачів, малоймовірно, що він зможе пережити холодну місячну ніч.