Launcher здійснить іще три запуски космічного буксира

Компанія Launcher уклала зі SpaceX угоду на запуск її буксира для супутників Orbiter. Цей апарат створений для допомоги комерційним супутникам подолати «останню милю». У 2023 році планується три місії цих апаратів.

 Launcher Orbiter.
Orbiter. Джерело: Launcher

Нова угода Launcher та SpaceX

7 лютого компанія Launcher оголосила про підписання зі SpaceX контракту на ще три запуски свого орбітального буксира Orbiter. Вивести його мають ракети Falcon 9 у січні, квітні та жовтні 2023 року. Станеться це вже після першого експериментального старту цього апарата, який відбудеться у жовтні 2022-го.

Представники Launcher говорять, що обрали SpaceX через її неймовірну надійність, найкращу ціну та гнучкість місій. Судячи з усього, компанії планують продовжити співпрацю і в майбутньому.

Orbiter являє собою супутник, оснащений потужним двигуном. Він призначений для доправлення кубсатів та інших невеликих сателітів на їхні орбіти. Зазвичай запуски таких апаратів є кластерними, але кожний з них треба виводити на свою орбіту. На це витрачається паливо, що здорожчує запуск. Це називається проблемою «останньої милі».

Чи стане Launcher самостійним перевізником?

Хоча перша місія Orbiter запланована на осінь цього року, робота над буксиром ще триває. Нещодавно компанія оголосила про серію випробувань двигуна. Під час одного з них апарат вмикав двигун на дві з половиною хвилини. Працює він на етані та закису азоту.

Крім того, фірма хоче і сама запускати ракети у космос. Її власний носій Launcher Lite зараз на стадії розробки. Він буде належати до легкого класу, а його перший випробувальний запуск запланований на березень 2024 року. Можливо, тоді компанія перегляне свої угоди зі SpaceX та стане повністю самостійним перевізником.

За матеріалами spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Американські сенатори вивчають фінансову ситуацію з космічним телескопом Chandra
Китайські астронавти повернулися на Землю після 6 місяців перебування в космосі
Смерть NEOWISE: телескоп NASA упав в Індійський океан
Зерна життя: вчені розкрили таємницю походження давнього зоряного пилу
Космічне світлове шоу: Hubble зазнімкував галактику з надновою
Селфі супутника виявило пошкодження, спричинене загадковим зіткненням
Жодного сліду: Hubble і James Webb не знайшли екзопланет біля Веги
Надпотужний джет чорної діри Центавра А досягає 94% від швидкості світла
Відновлення озонового шару Землі в 2024 році досягло річного максимуму
Супутник побачив результат цунамі в Гренландії