Китайські астронавти повернулися на Землю після 6 місяців перебування в космосі

Три китайські астронавти, які останні пів року провели на космічній станції «Тяньгун», повернулися на Землю. У неділю, 3 листопада, космічний корабель «Шеньчжоу-18» здійснив успішну посадку в пустелі Гобі.

Астронавти «Шеньчжоу-18» повернувся додому
Астронавти «Шеньчжоу-18» повернулися додому. Джерело: www.space.com

Повернення на Землю

Екіпаж китайського корабля «Шеньчжоу-18» повернувся додому після більш ніж шести місяців перебування в космосі.

Астронавти Є Гуанфу, Лі Конг і Лі Гуансу жили на борту китайської космічної станції «Тяньгун» з 25 квітня цього року. Вони завершили свою місію в неділю (3 листопада), приземлившись на космодромі Дунфен на півночі Китаю.

Приземлення відбулося приблизно о 12:24 за східним часом. За повідомленням Китайської агенції пілотованих космічних польотів, усі троє астронавтів перебувають у хорошому стані.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №3 2021 (184)

До товару

Це вже вдруге, коли астронавти приземлилися на Дунфен вночі. Спостережна та пошуково-рятувальна команди використовували інфрачервоні тепловізори для відстеження капсули.

Досягнення китайських астронавтів на орбіті

До того, як покинути космічну станцію, командир та члени його екіпажу провели низку наукових експериментів під час перебування на борту «Тяньгун», в тому числі вивчали стародавні мікроби. У травні вони здійснили національний рекордний вихід у відкритий космос за межі космічної станції, а в червні розпочали ще один, щоб встановити захисний екран від космічного сміття. Нещодавно Є Гуанфу також став першим китайським астронавтом, який загалом провів у космосі 365 днів, раніше він був учасником місії «Шеньчжоу-13» у 2021–2022 роках.

Трійка також провела аварійні навчання і зняла відео з Центру запуску супутників Цзюцюань у пустелі Гобі, звідки вони стартували у квітні, й космодрому Веньчан на острові Хайнань, звідки були запущені модулі «Тяньгун».

Трійця привітала прибулий екіпаж «Шеньчжоу-19» на борту «Тяньгун» 30 жовтня, що означало, що Китай на короткий час мав шість астронавтів у космосі. Командир Є офіційно передав контроль над орбітальним аванпостом командиру нової експедиції Цай Сюже 1 листопада. Офіційна церемонія ознаменувала п’яту подібну зміну орбіти в Китаї з моменту завершення будівництва тримодульної космічної станції наприкінці 2022 року.

Китай має намір утримувати «Тяньгун», який приблизно на 20% масивніший за Міжнародну космічну станцію, на постійній орбіті та в робочому стані щонайменше впродовж десятиліття. Нещодавно офіційні особи оприлюднили плани розширити космічну станцію до подвійної Т-подібної форми, додавши три нові модулі. На цю ж орбіту буде виведений космічний телескоп класу Hubble, який зможе пристикуватися до «Тяньгун» для технічного обслуговування і ремонту.

За матеріалами www.space.com

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів