Китайські астронавти повернулися на Землю після 6 місяців перебування в космосі

Три китайські астронавти, які останні пів року провели на космічній станції «Тяньгун», повернулися на Землю. У неділю, 3 листопада, космічний корабель «Шеньчжоу-18» здійснив успішну посадку в пустелі Гобі.

Астронавти «Шеньчжоу-18» повернувся додому
Астронавти «Шеньчжоу-18» повернулися додому. Джерело: www.space.com

Повернення на Землю

Екіпаж китайського корабля «Шеньчжоу-18» повернувся додому після більш ніж шести місяців перебування в космосі.

Астронавти Є Гуанфу, Лі Конг і Лі Гуансу жили на борту китайської космічної станції «Тяньгун» з 25 квітня цього року. Вони завершили свою місію в неділю (3 листопада), приземлившись на космодромі Дунфен на півночі Китаю.

Приземлення відбулося приблизно о 12:24 за східним часом. За повідомленням Китайської агенції пілотованих космічних польотів, усі троє астронавтів перебувають у хорошому стані.

Це вже вдруге, коли астронавти приземлилися на Дунфен вночі. Спостережна та пошуково-рятувальна команди використовували інфрачервоні тепловізори для відстеження капсули.

Досягнення китайських астронавтів на орбіті

До того, як покинути космічну станцію, командир та члени його екіпажу провели низку наукових експериментів під час перебування на борту «Тяньгун», в тому числі вивчали стародавні мікроби. У травні вони здійснили національний рекордний вихід у відкритий космос за межі космічної станції, а в червні розпочали ще один, щоб встановити захисний екран від космічного сміття. Нещодавно Є Гуанфу також став першим китайським астронавтом, який загалом провів у космосі 365 днів, раніше він був учасником місії «Шеньчжоу-13» у 2021–2022 роках.

Трійка також провела аварійні навчання і зняла відео з Центру запуску супутників Цзюцюань у пустелі Гобі, звідки вони стартували у квітні, й космодрому Веньчан на острові Хайнань, звідки були запущені модулі «Тяньгун».

Трійця привітала прибулий екіпаж «Шеньчжоу-19» на борту «Тяньгун» 30 жовтня, що означало, що Китай на короткий час мав шість астронавтів у космосі. Командир Є офіційно передав контроль над орбітальним аванпостом командиру нової експедиції Цай Сюже 1 листопада. Офіційна церемонія ознаменувала п’яту подібну зміну орбіти в Китаї з моменту завершення будівництва тримодульної космічної станції наприкінці 2022 року.

Китай має намір утримувати «Тяньгун», який приблизно на 20% масивніший за Міжнародну космічну станцію, на постійній орбіті та в робочому стані щонайменше впродовж десятиліття. Нещодавно офіційні особи оприлюднили плани розширити космічну станцію до подвійної Т-подібної форми, додавши три нові модулі. На цю ж орбіту буде виведений космічний телескоп класу Hubble, який зможе пристикуватися до «Тяньгун» для технічного обслуговування і ремонту.

За матеріалами www.space.com

Американські сенатори вивчають фінансову ситуацію з космічним телескопом Chandra
Китайські астронавти повернулися на Землю після 6 місяців перебування в космосі
Смерть NEOWISE: телескоп NASA упав в Індійський океан
Зерна життя: вчені розкрили таємницю походження давнього зоряного пилу
Космічне світлове шоу: Hubble зазнімкував галактику з надновою
Селфі супутника виявило пошкодження, спричинене загадковим зіткненням
Жодного сліду: Hubble і James Webb не знайшли екзопланет біля Веги
Надпотужний джет чорної діри Центавра А досягає 94% від швидкості світла
Відновлення озонового шару Землі в 2024 році досягло річного максимуму
Супутник побачив результат цунамі в Гренландії