Китай запустить п’ять космічних телескопів для пошуку екзопланет

Китай планує запустити масив із п’яти космічних апаратів з метою пошуку потенційно населених екзопланет. Концепт проєкту під назвою «Мійін» був анонсований на одному із заходів, присвячених дню космонавтики КНР (він відзначається 24 квітня).

Екзопланети в уявленні художника. Джерело: NASA/JPL-Caltech/R. Hurt (IPAC)

Автори проєкту «Мійін» сподіваються запустити формацію з п’яти апаратів у точку Лагранжа L2 системи Сонце — Земля. Вона складатиметься з чотирьох інфрачервоних телескопів, а також об’єднувача їхніх світлових потоків. Апарати розташовуватимуться на дистанції від 30 до 400 метрів один від одного. За допомогою інтерферометричних методів, вчені зможуть домогтися отримання знімків з високою кутовою роздільною здатністю, що дає змогу отримувати прямі зображення екзопланет, які перебувають у радіусі 65 світлових років від Сонця.

Крім пошуків екзопланет, телескопи «Мійін» також зможуть використовуватися і для інших цілей. Серед них вивчення протопланетних дисків і активних галактичних ядер.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

За оцінками фахівців, пропонована просторова роздільна здатність китайської обсерваторії становитиме 0,01 кутової секунди. Це, щонайменше, можна порівняти з характеристиками обсерваторії HWO, яка розробляється NASA. Останню передбачається оснастити шестиметровим дзеркалом і коронографом, що дасть їй змогу знімкувати потенційно населені екзопланети в радіусі 80 світлових років від Сонця. При цьому, якщо обсерваторія NASA буде запущена у 2040-х роках, то китайський мисливець за екзопланетами може бути реалізований значно раніше.

За словами авторів проєкту «Мійін», у разі отримання необхідного фінансування, вже у 2024 році вони готові провести орбітальні випробування технології, за яким розпочнуться експерименти на станції «Тяньгунь». Перший прототип телескопа може бути запущений у 2027 році, а розгортання всього масиву відбудеться 2030 року. Надалі він може бути збільшений, шляхом додавання нових телескопів.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів