У жовтні 2022 року Китай запустить нову космічну обсерваторію ASO-S (Advanced Space-based Solar Observatory). Вона займеться вивченням Сонця, його магнітного поля, спалахів, корональних викидів маси та інших процесів, пов’язаних з початком 25 циклу активності. Про це йдеться у заяві, опублікованій Національним центром космічної науки.
Маса ASO-S становитиме 888 кг. Вона отримає комплект із трьох наукових інструментів: повнодисковий магнітограф FMG, сонячний телескоп Лайман-альфа LST та камеру жорсткого рентгенівського випромінювання HXI. Апарат буде виведений на 720-кілометрову сонячно-синхронну орбіту ракетою «Чанчжен-2D».
Китайські вчені сподіваються, що ASO-S вдасться у всіх деталях зафіксувати процес збільшення кількості плям та штормів, пов’язаних зі вступом Сонця до 25-го циклу активності. Апарат зможе генерувати до 500 гігабайтів даних на добу. Усі зібрані ним відомості та програмне забезпечення для їх аналізу будуть відкриті та доступні користувачам по всьому світу. Номінальний термін служби ASO-S має становити 4 роки.
Варто відзначити, що найближчим часом ASO-S матиме власне ім’я. Керівництво проєкту оголосило конкурс серед інтернет-користувачів Піднебесної на назву нової обсерваторії. Він триватиме з 11 до 24 липня.
Нагадаємо, що Китай заявив про плани запустити у 2026 році місію з відхилення астероїда.
За матеріалами http://www.china.org.cn
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine