Китай запустить астероїдну місію у 2025 році, а марсіанському апарату InSight залишилося жити кілька місяців: дайджест новин

Підбірка космічних новин на сніданок: як заробити мільярди на ресурсах Місяця, Mitsubishi Electric створила технологію 3D-друку супутникових антен у космічному вакуумі, а Іран планує запустити сателіти наступного року.

Ракета-носій Falcon 9 успішно вивела на орбіту новий парк інтернет-супутників Starlink та повернулася на Землю. Цей запуск став третьою місією SpaceX Starlink за п’ять днів. Компанія SpaceX уже запустила 21 місію у 2022 році, і 14 з них були присвячені запуску супутників Starlink.

NASA назвала дату припинення місії InSight

Космічний апарат InSight припинить роботу до грудня 2022 року. Причина полягає в товстому шарі пилу, що накопичився на поверхні сонячних панелей зонда. Якщо в момент посадки вони генерували приблизно 5000 Вт енергії на годину, то зараз ця цифра зменшилася до 500 Вт. У міру подальшого зниження вироблення неминуче настане момент, коли InSight не вистачатиме енергії для підтримки зв’язку із Землею. InSight здійснив посадку на Марс у листопаді 2018 року. Основне завдання місії полягало у вивченні внутрішньої будови та тектонічної активності Червоної планети. 

Ідуть перегони, щоб заробити мільярди на ресурсах Місяця

Почалися нові космічні перегони. Найближчими роками армада ракет вирушить на Місяць, щоб здобути дорогоцінні ресурси, задовольнити потреби туристів-мільярдерів і, можливо, принагідно зайнятися цікавою наукою.

Новини ринку

Візуалізація терміналів лазерного зв’язку Джерело: CACI

Військовий експеримент демонструє міжсупутниковий лазерний зв’язок на низькій навколоземній орбіті

Два малі супутники, запущені минулого літа Агентством перспективних дослідницьких проєктів Міністерства оборони США, успішно встановили оптичний зв’язок 14 квітня під час майже 40-хвилинного тесту, повідомляє CACI International, постачальник оптичних терміналів. Компанія заявила, що було передано та отримано понад 200 гігабіт даних на відстань майже 100 км. Оптичні термінали використовують лазери для сполучення супутників на орбіті, щоб вони могли передавати дані в космос.

Супутникові підрядники Агенції космічного розвитку об’єднуються, щоб упоратися з нестачею поставок

Зіткнувшись із щільним графіком запуску 28-ми супутників у період з вересня 2022 року по березень 2023-го, Агентству космічного розвитку та його підрядникам довелося щосили боротися з нестачею деталей та іншими проблемами ланцюжка поставок, які торкнулися всієї космічної галузі. На деякі супутникові програми вплинули затримки з поставками мікропроцесорів та масивів фокальних площин, але SDA переважно доводилося боротися з нестачею недорогих елементів.

Mitsubishi Electric розробляє технологію друку супутникових антен довільної форми у космосі

Mitsubishi Electric Corporation повідомляє, що компанія розробила технологію адитивного виробництва на орбіті, яка використовує світлочутливу смолу та сонячне ультрафіолетове світло для 3D-друку супутникових антен у космічному вакуумі. У новій технології використовується рідка смола, спеціально розроблена для забезпечення стабільності у вакуумі. Смола дозволяє виготовляти конструкції в космосі з використанням малопотужного процесу, в якому для фотополімеризації використовуються сонячні ультрафіолетові промені.

Іран планує запустити сім супутників у березні 2023 року

Іран продовжує виробництво семи вітчизняних супутників, які можуть бути запущені у березні наступного року, коли розробники, як очікується, внесуть останні штрихи до проєктів, повідомило у понеділок Агентство новин Ісламської Республіки (IRNA). Космічні апарати, запуск яких запланований на 2023 рік, включають уже виготовлені іранські супутники Nahid, Pars-1 та Zafar, тоді як решта апаратів усе ще перебуває на стадії будівництва.

Цікаве

Астероїд Камоалева в уявленні художника. Джерело: Addy Graham/University of Arizona

Китайська астероїдна місія буде запущена 2025 року

Китайська місія «Тяньвень-2», також відома під назвою «Чженхе», основним завданням якої стане доставлення на Землю зразка астероїдної речовини, вступила у фазу будівництва та тестування компонентів. Її запуск відбудеться 2025 року. Після зближення з астероїдом китайський апарат спробує закріпитися на його поверхні, використовуючи чотири роботизовані руки. Після взяття проби зонд «від’єднається» від астероїда та зробить маневр, який виведе його на траєкторію прольоту Землі. Досягши нашої планети, «Тяньвень-2» скине капсулу із зібраними зразками.

Супутникові сузір’я покращать спостереження за погодою в Арктиці

У зв’язку з активізацією арктичної авіації та морської активності Європа і Канада беруть на себе ініціативу в розробленні метеорологічних супутників для збирання глобальних даних та покращення спостереження за північними широтами Землі. Консорціум на чолі з OHB Sweden AB розробляє прототип арктичного метеорологічного супутника Європейського космічного агентства, пропонованого угруповання з 16 малих супутників на полярній орбіті для збору даних про погоду, в межах контракту Європейського космічного агентства на суму 34,8 млн євро (34,8 млн доларів США), укладеного минулого року.

Читайте також: Ілон Маск продає акції SpaceX через придбання Twitter, а бюрократія заважає пуску найбільшої ракети в Європі: дайджест новин

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine