Китай випробував секретний суборбітальний літак

16 липня Китай успішно здійснив перший випробувальний політ суборбітального літака. Апарат був запущений із космодрому Цзюцюань, після чого здійснив посадку на аеродромі, розташованому за 800 км від точки старту на території автономного району Внутрішня Монголія. Про це йдеться в повідомленні, опублікованому Китайською аерокосмічною науково-технічною корпорацією (CASC).

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

КНР не опублікувала ані записів випробувань, ані будь-яких зображень літака, ані інформації про досягнуту під час польоту максимальну висоту, швидкість або його загальну тривалість. Технічні характеристики та конструкція апарата також не розголошуються. Повідомляється лише, що в ньому використовуються інтегровані авіаційні та космічні технології, й він здійснює вертикальний зліт і горизонтальну посадку.

Ще 2017 року Китай заявив про намір створити багаторазову космічну систему. У 2020-му фахівці з Піднебесної провели випробування експериментального корабля, який перебував кілька днів на орбіті, а потім повернувся на Землю. Вважається, що за своїми характеристиками він може нагадувати американський космоплан Boeing X-37B.

Щодо апарата, випробуваного минулого тижня, то його, за деякими даними, збираються використовувати як перший ступінь для орбітального літака. Отже, їхнє об’єднання дозволить КНР створити багаторазову космічну транспортну систему.

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів