Китай утретє запустив секретний космічний безпілотник

Китай утретє запустив багаторазовий космічний корабель. Його технічне влаштування та завдання тримають у секреті.

Пуск ракети «Чанчжен-2F». Джерело: CASC

Пуск відбувся 14 грудня. Китайський безпілотник було запущено з космодрому Цзюцюань за допомогою ракети «Чанчжен-2F». У короткому офіційному повідомленні китайської влади йдеться про те, що космічний апарат буде «працювати на орбіті протягом певного періоду часу» і проводити випробування технологій багаторазового використання і наукові експерименти, необхідні для мирного вивчення космосу.

Технічне влаштування китайського безпілотника тримається в таємниці, тому експерти можуть спиратися лише на непрямі дані. Так, «Чанчжен-2F» може вивести до 8 тонн вантажу на низьку навколоземну орбіту. Це дає підстави припустити, що за своєю масою китайський апарат можна порівняти з американським безпілотником X-37B.

На цю схожість також вказують і опубліковані знімки головного обтічника ракети, що використовувалася для попереднього запуску китайського безпілотника. Його розміри та характер розташування виступів для крил дали змогу дійти висновку про схожість двох апаратів.

Порівняння головного обтічника «Чанчжен-2F» і орбітального безпілотника X-37B. Джерело: @CNSpaceflight

Поточна місія стала третьою для китайського безпілотника. Уперше він літав у космос у вересні 2020 року, його місія тривала два дні. Другий запуск відбувся в серпні 2022 року. Цього разу місія китайського апарата тривала 276 днів. За цей час він випустив супутник, а також провів низку маневрів зі зміни своєї орбіти. Зменшення перерви між запусками може свідчити про те, що Китай домігся успіху в аспектах, пов’язаних із повторним використанням апарата — або ж, що в його розпорядженні є кілька безпілотників.

Що стосується американського X-37B, то він літав у космос шість разів. Сьома місія мала розпочатися ще кілька днів тому, але її запуск уже кілька разів зривався: спочатку через проблеми з ракетою Falcon Heavy, а потім через погану погоду.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine