Китай представив проєкт космоплана для доставлення вантажів на орбіту

Китай представив дизайн вантажного космоплана «Хаолун». Він призначений для доставлення вантажів на орбітальну станцію «Тяньгун».

Прототип космоплана «Хаолун». Джерело: @CNSpaceflight

Наразі для постачання станції «Тяньгун» Китай використовує корабель «Тяньчжоу». Він може доставити на орбіту близько 7 тонн вантажу. Однак «Тяньчжоу» не здатний повертати вантажі назад на Землю — у нього немає капсули, яка здатна витримати вхід у земну атмосферу.

Китайське національне космічне управління активно працює над вирішенням цієї проблеми. Ним має стати вантажний космоплан — корабель, який стартуватиме в космос на ракеті й потім повертатиметься на Землю та сідатиме горизонтально на ЗПС як літак. Нещодавно Китайська корпорація авіаційної промисловості презентувала проєкт такого апарата, розробленого Чендуським науково-дослідним і проєктним інститутом авіації. Він отримав назву «Хаолун».

Довжина космоплана «Хаолун» становить 10 метрів, ширина — 8 метрів, маса — 7 тонн. Розробники поки що не називають точну масу вантажу, яку він зможе доставити на орбіту і повернути на Землю. Але вони очікують, що крилатий космічний корабель відіграє важливу роль в історії станції «Тяньгун». У майбутньому Китай планує розширити орбітальний комплекс, що потребуватиме постачання йому великої кількості вантажів.

Наразі «Хаолун» перебуває на етапі інженерної перевірки. За ним буде безпосередньо процес побудови самого апарата. Коли може відбудеться його перший політ у космос, поки що невідомо.

Нагадаємо, що компанія Sierra Nevada також займається створенням вантажного космоплана під назвою Dream Chaser. Його перша місія до МКС запланована на 2025 рік.

За матеріалами Space.com

Підлітків запрошують на онлайн-екскурсію дніпровським планетарієм
Пекло, хаос і комети: коли Земля стала придатною до життя
Телескоп «Субару» зазнімкував танець двох галактик, що стикаються
США надає Україні доступ до військової супутникової мережі Starshield
Найбільший кратер на Місяці виявився круглішим, ніж вважалося раніше
Зоряні ясла і наднові: камера темної енергії розкрила секрети Південної Вертушки
Космічне фото тижня: Магелланові Хмари крізь об’єктив астронавта
Арктика втратить льодовий покрив у 2027 році
Чи допоможе астероїд астронавтам дістатися Марса
Докази сонячного супершторму 2600 років тому знайшли в кільцях дерев