Китай обрав ціль для космічного бомбардування

Китай вибрав навколоземний астероїд 2019 VL5 як ціль місії зі зміни орбіти небесного тіла. Вона буде запущена 2025 року.

Таран астероїда Діморф

У вересні 2022 року створений NASA апарат DART протаранив астероїд Діморф, що є супутником більшого астероїда Дідим. Метою операції була перевірка можливості зміни орбіти небесного тіла, що загрожує Землі, шляхом кінетичного впливу.

Астероїд Діморф після зіткнення із зондом DART. Джерело: NASA/ESA/STScI/Hubble

Експеримент завершився успіхом. Удар вибив від однієї до десяти тисяч тонн астероїдної речовини, і призвів до зміни орбітального періоду Діморфа на 32 хвилини. Це набагато більше, ніж припускали комп’ютерні моделі.

Уже наступного року ESA відправить до Діморфа місію Hera. Вона вивчить довготривалі ефекти зіткнення, а також утворений під час нього кратер.

«Китайська копія» DART

Ще до запуску DART Китай повідомив про розробку аналогічної місії. Під час неї Піднебесна запустить пару зондів до навколоземного астероїда. Один із них протаранить мале тіло, а інший вивчить наслідки зіткнення.

Навколоземний астероїд в уявленні художника. Джерело: Science, NASA & Satellites

Спочатку заявлялося, що метою китайського експерименту стане астероїд 2020 PN1, а місія буде запущена 2026 року. Але Піднебесна змінила свої плани. На восьмій Конференції з планетарного захисту, яка недавно відбулася у Відні, було повідомлено, що метою китайської місії стане об’єкт, відомий під позначенням 2019 VL5. Це навколоземний астероїд сімейства Атона. Його діаметр становить близько 30 метрів, він не вважається потенційно небезпечним.

Змінилася й дата реалізації місії. Вона була перенесена з 2026 на 2025 рік. Як і раніше, Китай планує запуск двох зондів. Перший, подібно до DART, протаранить астероїд, другий виконає роль Hera і вивчить наслідки зіткнення. Що стосується 2020 PN1, то тепер він є запасною ціллю місії, якщо з якихось причин запуск апаратів буде перенесений на 2026 – 2027 рік.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine