Китай будує станцію супутникового зв’язку в Антарктиді

Китай оголосив, що побудує нову станцію зв’язку на своїй антарктичній базі Чжушань. За її допомогою країна планує прискорити обмін даними зі своїми супутниками. Антена стане частиною мережі, яку Піднебесна будує за своїми кордонами.

Станція зв'язку китайської космічної мережі
Станція зв’язку китайської космічної мережі. Джерело: Вікіпедія

Нова китайська станція зв’язку

Китай збудує в Антарктиді нову станцію супутникового зв’язку. Про це 2 лютого повідомило офіційне видання China Space News, яке займається висвітленням розвитку космічної галузі країни. Повідомляється, що це буде наземний компонент системи стеження за океаном.

Тендер на будівництво виграла дочірня компанія державної корпорації China Aerospace Science and Industry Corporation (CASIC). За словами офіційних представників китайських державних установ, станція стане частиною довгострокового проєкту економічного розвитку морського середовища.

Загалом проєкт передбачає фінансування у розмірі 6,52 млн доларів, які будуть використані для спорудження чотирьох додаткових антен на станції Чжушань. Очікується, що вони сприятимуть збору даних з китайських супутників на полярних та близьких до них орбітах.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Китайська наземна супутникова мережа

Китай у період з 2002 по 2021 роки запустив на орбіту кілька океанографічних супутників «Хаянь» і найближчим часом планує збільшити їхню кількість. Вони вивчають погоду над океанами та їхні течії.

Але для зв’язку з цими апаратами Китаю необхідні станції, розташовані за межами країни. Восени 2022 року дослідники зі США вже відзначали, що Піднебесна створила широку мережу антен у країнах Південної Америки.

Офіційно вони мають суто цивільне призначення, але розташовуються на територіях, які надані у довгострокову оренду. Влада країн їхню роботу не інспектує, тому вони можуть мати й військове призначення. Крім того, Піднебесна спирається на судна космічного зв’язку «Юаньвон».

Очікується, що станція в Антарктиді, яка розташовуватиметься на 69 паралелі, зможе приєднатися до цієї мережі. При цьому вона не буде унікальною. Подібні антени на крижаному материку мають ще принаймні США, Велика Британія та Франція.

За матеріалами Spacenews.com.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів