Квіткова повня. Коли настане повний Місяць у травні

23 травня Місяць вкотре перебуватиме у фазі повні. Деякі джерела називають її Квітковою. Решта пропонує для неї інші імена. У будь-якому разі розповідаємо, на що очікувати від цієї події й коли саме її треба дивитися.

Квіткова повня
Квіткова повня

Квіткова повня 23 травня

23 травня на Землі спостерігатиметься чергова, вже п’ята в цьому році повня. Як завжди, ця подія сама по собі не має жодних негативних наслідків, хоча легковірні люди майже напевно будуть шукати її зв’язок із чимось, що відбувається навколо нас. І майже напевно якийсь сенс знайдуть у тому, що деякі люди називають її Квітковою.

Ця назва, як і назви усіх інших повней, прийшла до нас зі Сполучених Штатів Америки. Вважається, що саме так їх йменували тамтешні фермери, а в їхньому фольклорі змішалися традиції автохтонного населення та ті, що були привезені з різних місць Європи. Хоча насправді ніхто цього точно сказати не може, адже першим про це повідомило видання The Old Farmer’s Almanac у 1930-х роках.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Комплект журналів Місяць та Марс

До товару

Відтоді ці назви поступово почали набувати популярності. Що цікаво, на відміну від більшості назв інших повней, цю дійсно використовує один з автохтонних народів Північної Америки — алгонкіни. Правда, живуть вони не на території США, а в Канаді, але, цілком можливо, що назва прийшла від них.

Зрештою, було б дивно, якби назва чогось, що відбувається у травні в Північній півкулі Землі, не була б пов’язана з травою чи квітами. Зрештою, їхня масова поява відбувається саме в цей час. Щоправда, європейці мають для неї й інші назви: Материнська, Заяча та Яскрава.

Коли спостерігати Квіткову повню

Квіткова повня у травні 2023 року не буде відзначатися жодними додатковими подіями. Під час неї Місяць не матиме ані дуже великих, ані дуже маленьких розмірів. Також не спостерігатиметься затемнення чи зближення з планетами.

Однак помилуватися Місяцем буде цілком можливо. Максимальна фаза настане 23 травня о 16:53 за київським часом. Тоді Сонце ще перебуватиме над обрієм, а сам супутник Землі — за горизонтом. Його сходження очікується о 21:19 на південному сході. Місяць перебуватиме у сузір’ї Скорпіона поруч із його найяскравішою зорею — Антаресом.

Особливістю цієї повні також стане те, що супутник Землі не підійматиметься високо над горизонтом. А вже о 5 ранку 24 травня він сховається за горизонтом. Тож умови для його спостереження цього разу будуть не найкращими.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів