Квіткова повня. Коли настане повний Місяць у травні

23 травня Місяць вкотре перебуватиме у фазі повні. Деякі джерела називають її Квітковою. Решта пропонує для неї інші імена. У будь-якому разі розповідаємо, на що очікувати від цієї події й коли саме її треба дивитися.

Квіткова повня
Квіткова повня

Квіткова повня 23 травня

23 травня на Землі спостерігатиметься чергова, вже п’ята в цьому році повня. Як завжди, ця подія сама по собі не має жодних негативних наслідків, хоча легковірні люди майже напевно будуть шукати її зв’язок із чимось, що відбувається навколо нас. І майже напевно якийсь сенс знайдуть у тому, що деякі люди називають її Квітковою.

Ця назва, як і назви усіх інших повней, прийшла до нас зі Сполучених Штатів Америки. Вважається, що саме так їх йменували тамтешні фермери, а в їхньому фольклорі змішалися традиції автохтонного населення та ті, що були привезені з різних місць Європи. Хоча насправді ніхто цього точно сказати не може, адже першим про це повідомило видання The Old Farmer’s Almanac у 1930-х роках.

Відтоді ці назви поступово почали набувати популярності. Що цікаво, на відміну від більшості назв інших повней, цю дійсно використовує один з автохтонних народів Північної Америки — алгонкіни. Правда, живуть вони не на території США, а в Канаді, але, цілком можливо, що назва прийшла від них.

Зрештою, було б дивно, якби назва чогось, що відбувається у травні в Північній півкулі Землі, не була б пов’язана з травою чи квітами. Зрештою, їхня масова поява відбувається саме в цей час. Щоправда, європейці мають для неї й інші назви: Материнська, Заяча та Яскрава.

Коли спостерігати Квіткову повню

Квіткова повня у травні 2023 року не буде відзначатися жодними додатковими подіями. Під час неї Місяць не матиме ані дуже великих, ані дуже маленьких розмірів. Також не спостерігатиметься затемнення чи зближення з планетами.

Однак помилуватися Місяцем буде цілком можливо. Максимальна фаза настане 23 травня о 16:53 за київським часом. Тоді Сонце ще перебуватиме над обрієм, а сам супутник Землі — за горизонтом. Його сходження очікується о 21:19 на південному сході. Місяць перебуватиме у сузір’ї Скорпіона поруч із його найяскравішою зорею — Антаресом.

Особливістю цієї повні також стане те, що супутник Землі не підійматиметься високо над горизонтом. А вже о 5 ранку 24 травня він сховається за горизонтом. Тож умови для його спостереження цього разу будуть не найкращими.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Ілон Маск переносить свою штаб-квартиру через «гендерний» закон
На HBO виходить фільм про «дикий дикий космос». І це — не фантастика
Прорив у фізиці: вчені навчили ядра атомів поглинати та випромінювати енергію
Вище за температуру плавлення нікелю: астрономи виявили ультрагарячий нептун
Швидше швидкості світла: тахіон виявився сумісним із теорією відносності Ейнштейна
Астрономи знайшли нову карликову галактику
Неймовірна точність: загадку Антикітерського механізму розгадали завдяки гравітаційним хвилям
Хіп-хоп на Венері: NASA відправила пісню Міссі Елліотт у космос
Глобальне потепління гальмує обертання Землі навколо своєї осі
Верховна Рада скасувала перехід на літній час