Куртку Базза Олдріна з місії Apollo 11 оцінили в 2 млн доларів

92-річний колишній астронавт Базз Олдрін, котрий є другою людиною, яка ступила на поверхню Місяця після Ніла Армстронга, виставляє на аукціон багато особистих речей та історичних артефактів зі своєї славетної кар’єри. Серед цінних для колекціонерів предметів особливу увагу привертає куртка, яку він носив під час висадки на Місяць.

92-річний колишній астронавт Базз Олдрін
92-річний колишній астронавт Базз Олдрін

Куртка Beta Cloth виготовлена з вогнетривкого матеріалу та прикрашена ім’ям Олдріна та логотипом NASA. Це єдина космічна куртка, яка скоро зможе опинитись у приватній колекції. За даними організатора продажу Sotheby’s, такий цінний лот із Місяця оцінюється дуже високо, бо є єдиним предметом верхнього одягу місії Apollo 11, який буде виставлений на продаж. Очікується, що ставки на куртку Олдріна зможуть піднятись до 2 млн доларів. Одяг Ніла Армстронга та Майкла Коллінза наразі зберігається у Смітсонівському національному музеї авіації та космосу у Вашингтоні, округ Колумбія.

За оцінками Sotheby's, цей жакет буде проданий за 1-2 мільйони доларів
За оцінками Sotheby’s, цей жакет буде проданий за 1 2 млн доларів. Авторство: Sotheby’s

Серед речей, які пустять з молотка, буде й сумнозвісний автоматичний вимикач місячного модуля Eagle. Він відомий тим, що раптово вийшов з ладу, що поставило місію під загрозу — Армстронг та Олдрін могли навічно залишитись на поверхні Місяця. На щастя Армстронг зімпровізував та використав звичайний фломастер як запалювач двигуна, який повернув Eagle до орбітального командного модуля Columbia. До речі, цей «рятувальний» фломастер також буде виставлений на продаж.

Зламаний вимикач, який ледь не зірвав місію, та фломастер, який Олдрін використовував, щоб запалити двигун місячного модуля Eagle
Зламаний вимикач, який ледь не зірвав місію, та фломастер, який Олдрін використовував, щоб запалити двигун місячного модуля Eagle. Авторство: Sotheby’s

Ще один примітний лот з місії Apollo 11 — контрольний список активації систем, що містить польотні схеми та дані, який Олдрін мав залишити на поверхні Місяця. За оцінками Sotheby’s, рукопис буде проданий за 150 — 250 тисяч доларів.

«Після глибоких роздумів настав час поділитися зі світом цими предметами, які для багатьох є символами історичного моменту. Для мене вони завжди залишалися особистими пам’ятками про життя, присвяченими науці та дослідженням. Сподіваюся, що ця колекція допоможе новим власникам зрозуміти, як це — бути Баззом Олдріном», — сказав колишній астронавт.

Астронавт Базз Олдрин під час місії Apollo 11
Астронавт Базз Олдрін під час місії Apollo 11

Усі ці речі Sotheby’s прокоментував як одні з найзначніших і найцінніших артефактів дослідження космосу, які коли-небудь пропонувалися на аукціоні. Розпродаж, який Sotheby’s назвав «Базз Олдрін: американська ікона», відбудеться 26 липня — менш ніж через тиждень після 53-ї річниці висадки на Місяць.

Нагадаємо, що раніше культові світлини Армстронга та Олдріна з Apollo 11 пішли з молотка.

За матеріалами CNN

Только самые интересные новости и факты в нашем Telegram-канале!

Присоединяйтесь: https://t.me/ustmagazine