Курс на Марс: NASA відзвітувала про стан місії Europa Clipper

NASA опублікувала пресреліз, присвячений результатам місії Europa Clipper. Апарат перебуває в хорошому технічному стані та готується до свого першого гравітаційного маневру.

Europa Clipper в уявленні художника. Джерело: NASA/JPL-Caltech

Місія Europa Clipper була запущена в жовтні. Її метою є Європа — супутник Юпітера, під крижаною поверхнею якого ховається величезний океан. Europa Clipper має вивчити цей незвичайний світ і оцінити його життєздатність.

Шлях до Європи займе шість років. За цей час апарат повинен буде зробити два гравітаційних маневри. Перший з них відбудеться всього через три місяці — і фахівці NASA вже щосили готуються до нього. У них є список дій, які необхідно по черзі виконувати в міру перебігу місії.

Відразу після запуску космічний апарат розгорнув свої масивні сонячні батареї, чий розмах можна порівняти з довжиною баскетбольного майданчика. Наступною в списку була штанга магнітометра, яка розмоталася з каністри, встановленої на корпусі апарата, і витягнулася на 8,5 метрів.

Сонячна батарея зонда Europa Clipper. Джерело: NASA/Frank Michaux[/caption]

Після магнітометра космічний апарат розгорнув кілька антен свого радарного інструменту. Дві пари високочастотних антен, витягнуті в поперечному напрямку від сонячних батарей, утворили дві штанги довжиною 17,6 метра кожна. Також було розгорнуто вісім прямокутних високочастотних антен довжиною 2,76 метра: по дві пари на двох сонячних батареях.

Сім наукових інструментів, що залишилися, вмикатимуться і вимикатимуться протягом грудня і січня, щоб інженери могли перевірити їхню працездатність. Кілька приладів, зокрема камера та газовий і пиловий мас-спектрометри, триматимуть свої захисні кришки закритими протягом наступних трьох років. Це необхідно для того, щоб захистити їх від можливого пошкодження Сонцем під час перебування Europa Clipper у внутрішній частині Сонячної системи.

Наступна важлива подія місії запланована на 1 березня 2025 року. Цього дня Europa Clipper здійснить проліт Марса і використає його гравітацію для прискорення. Навігатори місії вже виконали один маневр із корекції траєкторії, який вивів апарат на потрібний курс. Під час візиту до Марса вчені планують активувати тепловізор, щоб переконатися в правильності його роботи. Аналогічні тести заплановані з радаром Europa Clipper.

У грудні 2026 року Europa Clipper виконає ще один гравітаційний маневр — цього разу біля Землі. Інженери планують використати це рандеву, щоб відкалібрувати його магнітометр. Після зустрічі із Землею Europa Clipper нарешті вирушить до Юпітера. Апарат досягне планети у 2030 році.

За матеріалами NASA

Новини інших медіа
Дев’ять днів замість 6 тисяч років: суперкомп’ютер створив синтетичний Всесвіт
James Webb розкрив таємниці світлового відлуння залишків наднової Кассіопеї А
Пенсія для космічного ветерана: обсерваторія Gaia припинила наукові спостереження
Гравітаційні хвилі можуть дати нам розуміння швидких радіосплесків
Пожежі ледь не зірвали зв’язок із NASA із зондами Voyager та Juno
TESS виявив щільний субсатурн у подвійній зоряній системі
Оновлений Starship: пряма трансляція сьомого запуску
Подвійний успіх: апарати Blue Ghost і RESILIENCE вирушили в подорож до Місяця
Що було б, якби між Марсом та Юпітером існувала ще одна планета
«Гори» на нейтронних зорях можуть створювати брижі в просторі-часі