Кубсат місії Artemis I зробив прощальне відео зеленої комети

Наприкінці минулого року під час місії NASA Artemis I на шляху до Місяця були поступово розгорнуті кілька кубсатів. Один із таких крихітних апаратів — EQUULEUS японського космічного агентства — зробив відео польоту комети C/2022 E3 (ZTF) на початку цього місяця, приблизно через два тижні після того, як хвостата гостя максимально наблизилася до Землі.

Комета C/2022 E3 (ZTF). Фото: Miguel Claro
Комета C/2022 E3 (ZTF). Фото: Miguel Claro

C/2022 E3 (ZTF) також називають зеленою кометою за її відтінок. Інша її назва — «комета неандертальця», оскільки вона не відвідувала Землю з часів неандертальців. Цю яскраву комету можна побачити у відеоряді, опублікованому в Twitter 21 лютого, як нечітку білу крапку, що перетинає всіяне зорями чорно-біле тло.

Місія кубсата EQUULEUS

EQUULEUS, або Cubesat 6U, був створений Японським агентством аерокосмічних досліджень (JAXA) у співпраці з Токійським університетом. Космічний апарат знімав комету впродовж шести годин 12 лютого. У той час кубсат перебував на відстані близько 69,5 млн км від комети та за 340 тис. км від Землі. Наразі EQUULEUS прямує до місячної точки Лагранжа L2, гравітаційно стабільної точки в системі Земля — Місяць, яка розташована приблизно на відстані 61 347 км позаду Місяця.

EQUULEUS
Ілюстрація кубсата EQUULEUS

Місія випробовує експериментальний двигун з низьким споживанням енергії, включаючи коригувальну систему з малою тягою, яка використовує дуже мало палива для керування траєкторією космічного апарата. Кубсат також містить датчики для вимірювання плазмосфери Землі, внутрішньої області магнітосфери на відстані кількох тисяч кілометрів над планетою, яка містить холодну плазму — газ, у якому атоми були позбавлені електронів.

Останні дні спостереження за кометою

Що стосується комети C/2022 E3 (ZTF), то її все ще видно на небі, але лише у телескопи, оскільки вона стрімко мчить назад до зовнішньої частини Сонячної системи. Зелена комета наступного разу відвідає Землю та Сонце через 50 тис. років. Але деякі астрономи вважають, що насправді вона більше ніколи не повернеться, оскільки гравітаційний поштовх, який комета отримала від нашої зорі, може взагалі викинути її з Сонячної системи.

Раніше ми повідомляли про те, як політ зеленої комети через Сонячну систему показали на приголомшливому відео.

За матеріалами Space.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
SpinLaunch запустила супутник «пострілом гармати» із прискоренням 10000G
SpaceX вивела супутники з прямим доступом до мобільних телефонів
Чи існує чорна діра проміжної маси у скупченні Омега Центавра
У пошуках втраченого дейтерію: запропоновано новий спосіб виявлення інопланетян
Аномальне прискорення: вчені з NASA відкрили сім темних комет
Науковці знайшли спосіб підтвердити антропний принцип
Сонячні промені можуть змінювати напрямок магнітного поля
Підлітків запрошують на онлайн-екскурсію дніпровським планетарієм
Пекло, хаос і комети: коли Земля стала придатною до життя
Телескоп «Субару» зазнімкував танець двох галактик, що стикаються