Найдорожча обсерваторія відзначає першу річницю своєї роботи

Рівно рік тому космічний телескоп James Webb розпочав дослідження космосу. Він уже багато чого розповів нам про Всесвіт, але його місія все ще на початку свого шляху. NASA опублікувала свіжий знімок та готує святкову трансляцію.

Фото туманності Кіля, отримане James Webb
Фото туманності Кіля, отримане James Webb. Джерело: NASA, ESA, CSA, and STScI

Річниця роботи James Webb

Космічний телескоп James Webb розпочав свою місію 12 липня 2022 року. І сьогодні NASA святкує перший в історії цього унікального наукового інструменту ювілей. За цей час він встиг зробити чимало важливих наукових відкриттів.

Розробка телескопа розпочалася ще у 1990-х, однак згодом його конструкцію неодноразово удосконалювали. Потім було кілька відкладених запусків, і навіть після того, як він опинився у точці Лагранжа, інженерам знадобилися місяці, аби його налаштувати.

Однак одразу після того, як James Webb надіслав перше повноколірне фото та спектроскопічні дані, новини від нього надходили чи не щотижня. Переважно за його допомогою спостерігали галактики на самому краю Всесвіту та атмосферу екзопланет, хоча й до інших питань залучали неодноразово.

NASA святкує ювілей

NASA, яка не тільки побудувала телескоп, а й відповідає за його експлуатацію, святкує цей ювілей. По-перше, агенція опублікувала зображення однієї з перших галактик у 3D. По-друге, присвятила ціле шоу на своєму каналі, у якому йдеться про те, що вчені змогли дізнатися за цей рік.

Інтерес до телескопа не згасає. Своєї черги попрацювати з ним хоча б кілька годин вченим доводиться чекати місяцями. Одна з найважливіших цілей, яка стоїть перед James Webb, все ще попереду. Мова про пошук життя на екзопланетах шляхом спектрометрії їхніх атмосфер.

Телескоп уже визначив, що у внутрішніх планет системи TRAPPIST-1 фактично немає атмосфери. Проте в космосі вистачає інших цікавих небесних тіл, на яких цілком реально знайти позаземне життя.

За матеріалами www.space.com.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine