Підбірка космічних новин до сніданку: опубліковані фотографії першого сонячного затемнення, нинішнього року, Crew Dragon приводився в Атлантичному океані, а запуск Jupiter-3 перенесли.

- Корабель SpaceX доставив із МКС на Землю чотирьох астронавтів
- Супутник зазнімкував перше сонячне затемнення 2022 року
- Запуск супутника Jupiter-3 перенесено на 2023 рік
- Наступна генеральна репетиція старту SLS відбудеться в червні
- SpaceX вивела на орбіту ще 53 супутники
- Колишній астронавт Скотт Келлі запускає другий NFT, прибутки від якого знову йдуть в Україну
- NASA оновить інформацію про введення в експлуатацію космічного телескопа James Webb
- NASA шукає ідеї, як змоделювати польоти на Марс
Корабель SpaceX доставив із МКС на Землю чотирьох астронавтів
Корабель Crew Dragon Endurance компанії SpaceX доставив чотирьох астронавтів на Землю. Днем раніше він успішно відстикувався від МКС. Приводнення відбулося в Атлантичному океані біля узбережжя Флориди.
Супутник зазнімкував перше сонячне затемнення 2022 року
30 квітня на Землі відбулося перше у 2022 році сонячне затемнення. Воно було частковим. Його максимальна фаза становила 64%. При цьому небесне явище спостерігалось у малонаселених куточках Землі — в частині Південної Америки, на узбережжі Антарктиди та острові Великодня.
Новини ринку
Запуск супутника Jupiter-3 перенесено на 2023 рік
Hughes Network Systems ще раз відклала запуск супутника Jupiter-3, оголосивши, що тепер він очікується у першому кварталі 2023 року. Раніше компанія повідомляла, що його запуск відбудеться у четвертому кварталі нинішнього року.

Наступна генеральна репетиція старту SLS відбудеться в червні
Нова генеральна репетиція старту місячної ракети SLS відбудеться у червні. Фахівці вже розібралися, що завадило здійснити її заправлення попереднього разу. Запуск можливий у серпні. Інженери NASA сподіваються, що цього разу їм вдасться здійснити всі необхідні приготування, які будуть проводитися під час реального старту, та досягти 10-секундної готовності.
SpaceX вивела на орбіту ще 53 супутники
Американська компанія SpaceX успішно запустила чергову партію інтернет-супутників Starlink — 53 апарати. Запуск у п’ятницю став 45-ю місією Starlink з моменту початку таких запусків у 2019 році. У ході цієї місії перший ступінь Falcon 9 був використаний 12-й раз. Таким чином компанія підтвердила свій рекорд повторного використання компонентів ракети-носія.
Цікаве

Колишній астронавт Скотт Келлі запускає другий NFT, прибутки від якого знову йдуть в Україну
Колишній астронавт NASA Скотт Келлі виставляє на аукціон ще більше своїх цифрових космічних робіт і переказує виручені кошти на дуже гідну справу. 12 квітня Келлі запустив свій перший NFT, художній проект під назвою «Dreams Out of This World», мета якого — надихнути людей, познайомити їх зі зростаючим віртуальним царством, відомим як Метавсесвіт. Зібрані гроші мають допомогти протистояти вторгненню Росії в Україну.
NASA оновить інформацію про введення в експлуатацію космічного телескопа James Webb
З моменту запуску JWST 25 грудня 2021 року вчені були зосереджені на його налаштуванні та розгортанні складного обладнання. У понеділок NASA та її партнери по проекту розкажуть про поточний стан обсерваторії та наступні етапи її роботи. Конференція відбудеться у понеділок 9 травня о 18:00 за Києвом.
NASA шукає ідеї, як змоделювати польоти на Марс
Готуючись до марсіанських місій, NASA та її комерційні партнери (Epic Games та Buendea) об’єдналися з HeroX — провідною платформою для краудсорсингових рішень — для запуску проєкту NASA MarsXR Challenge.
The Challenge шукає інноваційні ідеї, що допоможуть змоделювати середовище, яке відтворюватиме те, з чим астронавти можуть зіткнутися на Марсі. Використана технологія відома як розширена реальність (XR) — загальний термін, що описує іммерсивні технології, такі як віртуальна реальність (VR), доповнена реальність (AR), тактильні відчуття та інші, що поєднують фізичний і віртуальний світи.
Читайте також: Україна отримала доступ до високоточних супутникових знімків, а російський двигун вибухнув на орбіті: дайджест новин
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine