Космічний NFT для України, NASA хоче створити віртуальні умови польотів на Марс: дайджест новин

Підбірка космічних новин до сніданку: опубліковані фотографії першого сонячного затемнення, нинішнього року, Crew Dragon приводився в Атлантичному океані, а запуск Jupiter-3 перенесли.

Корабель SpaceX доставив із МКС на Землю чотирьох астронавтів

​​Корабель Crew Dragon Endurance компанії SpaceX доставив чотирьох астронавтів на Землю. Днем раніше він успішно відстикувався від МКС. Приводнення відбулося в Атлантичному океані біля узбережжя Флориди.

Супутник зазнімкував перше сонячне затемнення 2022 року

30 квітня на Землі відбулося перше у 2022 році сонячне затемнення. Воно було частковим. Його максимальна фаза становила 64%. При цьому небесне явище спостерігалось у малонаселених куточках Землі — в частині Південної Америки, на узбережжі Антарктиди та острові Великодня.

Новини ринку

Запуск супутника Jupiter-3 перенесено на 2023 рік

Hughes Network Systems ще раз відклала запуск супутника Jupiter-3, оголосивши, що тепер він очікується у першому кварталі 2023 року. Раніше компанія повідомляла, що його запуск відбудеться у четвертому кварталі нинішнього року.

Ракету SLS готують до старту
Нова репетиція старту SLS відбудеться в червні. Джерело: Scitechdaily.com

Наступна генеральна репетиція старту SLS відбудеться в червні

Нова генеральна репетиція старту місячної ракети SLS відбудеться у червні. Фахівці вже розібралися, що завадило здійснити її заправлення попереднього разу. Запуск можливий у серпні. Інженери NASA сподіваються, що цього разу їм вдасться здійснити всі необхідні приготування, які будуть проводитися під час реального старту, та досягти 10-секундної готовності.

SpaceX вивела на орбіту ще 53 супутники

Американська компанія SpaceX успішно запустила чергову партію інтернет-супутників Starlink — 53 апарати. Запуск у п’ятницю став 45-ю місією Starlink з моменту початку таких запусків у 2019 році. У ході цієї місії перший ступінь Falcon 9 був використаний 12-й раз. Таким чином компанія підтвердила свій рекорд повторного використання компонентів ракети-носія.

Цікаве

Фрагмент із першої колекції NFT під назвою «Dreams Out of This World» колишнього астронавта NASA Скотта Келлі. Джерело: Scott Kelly/Orange Comet

Колишній астронавт Скотт Келлі запускає другий NFT, прибутки від якого знову йдуть в Україну

Колишній астронавт NASA Скотт Келлі виставляє на аукціон ще більше своїх цифрових космічних робіт і переказує виручені кошти на дуже гідну справу. 12 квітня Келлі запустив свій перший NFT, художній проект під назвою «Dreams Out of This World», мета якого — надихнути людей, познайомити їх зі зростаючим віртуальним царством, відомим як Метавсесвіт. Зібрані гроші мають допомогти протистояти вторгненню Росії в Україну.

NASA оновить інформацію про введення в експлуатацію космічного телескопа James Webb

З моменту запуску JWST 25 грудня 2021 року вчені були зосереджені на його налаштуванні та розгортанні складного обладнання. У понеділок NASA та її партнери по проекту розкажуть про поточний стан обсерваторії та наступні етапи її роботи. Конференція відбудеться у понеділок 9 травня о 18:00 за Києвом.

NASA шукає ідеї, як змоделювати польоти на Марс

Готуючись до марсіанських місій, NASA та її комерційні партнери (Epic Games та Buendea) об’єдналися з HeroX — провідною платформою для краудсорсингових рішень — для запуску проєкту NASA MarsXR Challenge.

The Challenge шукає інноваційні ідеї, що допоможуть змоделювати середовище, яке відтворюватиме те, з чим астронавти можуть зіткнутися на Марсі. Використана технологія відома як розширена реальність (XR) — загальний термін, що описує іммерсивні технології, такі як віртуальна реальність (VR), доповнена реальність (AR), тактильні відчуття та інші, що поєднують фізичний і віртуальний світи.

Читайте також: Україна отримала доступ до високоточних супутникових знімків, а російський двигун вибухнув на орбіті: дайджест новин

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Телескоп у Південній Америці зазнімкував космічного коропа коі
Астрономи відкрили чотири мінінептуни
Гігантський Магелланів телескоп став на крок ближчий до будівництва
Ракетний ступінь великим планом: японський супутник здійснив історичне зближення з космічним сміттям
Міжзоряний ремонт завершено: Voyager 1 відновив передачу всіх наукових даних
Важливий експеримент: NASA відправила у космос відео та фото з домашніми улюбленцями
Астрономи відкрили у пари зір дивовижні паралельні диски
James Webb виявив найвіддаленіший вибух наднової у ранньому Всесвіті
Геть із Чумацького Шляху: знайдена найближча до Землі гіпершвидкісна зоря
Небезпечний випадок декомпресії на МКС викликав переполох в радіоефірі