Космічний корабель SpaceX Cargo Dragon став музейним експонатом

Капсула Dragon від компанії SpaceX, яка двічі побувала на орбіті, тепер представлена в оновленому Космічному центрі Генрі Крауна в «Музеї науки і промисловості Гріффіна» в Чикаго.

SpaceX Cargo Dragon
Капсула SpaceX Cargo Dragon в музеї. Фото: msichicago.org

Музей зазначив у дописі в соціальних мережах, що багаторазова капсула Cargo Dragon увійшла в історію в 2012 році як перший комерційний космічний корабель, який вирушив до Міжнародної космічної станції (МКС). Цей конкретний Dragon CRS-12 здійснив дві вантажні місії на МКС у 2017 та 2019 роках.

За інформацією на сайті музею, капсула Dragon перевозила не лише продовольчі запаси, а й наукові експерименти. Зокрема, дослідження Cosmic-Ray Energy and Mass (ISS-CREAM), призначене для вивчення складу космічних променів.

«Цей космічний корабель SpaceX Dragon є центральним експонатом нової виставки, яка підкреслює його історичне значення та роль інноваційних технологій у майбутньому космічних досліджень», — зазначає музей.

Dragon є важливим, оскільки прокладає шлях для повернення запусків астронавтів з американської землі в 2020 році після завершення програми Space Shuttle дев’ять років тому. Багаторазова капсула Crew Dragon з аналогічною конструкцією вже здійснила 13 екіпажних польотів на низьку навколоземну орбіту, більшість з яких до космічної станції.

Вантажний корабель CRS-12 Cargo Dragon, представлений на виставці, був ненадовго виставлений у музеї в грудні 2022 року, але тепер є постійним експонатом. Він розташований поряд із космічним кораблем Mercury-Aurora 7, який у 1962 році доставив астронавта NASA Скотта Карпентера на орбіту в межах проєкту «Меркурій», а також з космічним кораблем Apollo 8, який у 1968 році доставив перших астронавтів на навколомісячну орбіту, за рік до історичної місії Apollo 11 Ніла Армстронга і Базза Олдріна з висадки на Місяць.

Раніше ми повідомляли про те, як SpaceX Cargo Dragon доставив на МКС солодкий вантаж зі свіжих фруктів.

За матеріалами digitaltrends.com

Земна атмосфера здатна захистити нас від близького спалаху наднової
Вони серед нас: вчені Гарварду припускають, що прибульці маскуються під людей
NASA витратить 19,5 млн доларів на запуск фальшивої зірки
Марсохід Perseverance доїхав до Світлого янгола
Подорож до Марса ціною нирок: організм людини не витримає міжпланетний переліт
В Англії екоактивісти облили фарбою стародавню обсерваторію
Кратери та іржа: TGO зазнімкував багату на метали ділянку на Марсі
Темою міжнародного хакатону NASA у 2024 році стане Сонце
Червоні та коричневі карлики: Дуже Великий телескоп знайшов приховані супутники яскравих зір
Астрофотограф зафільмував сріблясті хмари над Україною (відео)