Космічний камінь побачили за три години до того, як він врізався у Землю

19 листопада астрономи відкрили метеороїд діаметром приблизно 1 м, який наближався до Землі. Усього за три години після цього він зіткнувся з нашою планетою і впав у озеро Онтаріо, не спричинивши якихось серйозних наслідків.

Космічний камінь в небі над Канадою
Космічний камінь у небі над Канадою. Джерело: www.space.com

Метеороїд відкрили за 3 години до зіткнення

19 листопада астроном з Аризонської обсерваторії відкрив небесне тіло, що рухалося назустріч Землі. Об’єкт, який отримав позначення C8FF042, мав близько одного метра в діаметрі та рухався з боку Головного поясу астероїдів.

Усього за три години після того, як його відкрили, C8FF042 увійшов в атмосферу Землі над Канадою. За його падінням на останній ділянці польоту стежила NASA. За свідченнями фахівців цієї організації, на висоті приблизно 850 м цей метеорит розпався на окремі уламки, які впали в озеро Онтаріо.

Якихось відчутних слідів від падіння цього невеличкого об’єкта не залишилося. Хоча місцеві мешканці записали достатньо яскраве відео. Можливо, невдовзі розпочнуться пошуки уламків метеороїда.

https://youtube.com/watch?v=ciucWVdh0wA

Космічний камінь та небезпека для людей

Космічні камені, які час від часу наближаються до нашої планети, викликають достатньо дивне ставлення з боку населення. З одного боку, всі бояться, що якийсь астероїд вріжеться в нас і людській цивілізації настане кінець.

При цьому під «астероїдами» зазвичай розуміють небесні тіла, розміри яких вимірюються кілометрами. Але орбіти абсолютної більшості з них відомі на багато років уперед, і ймовірність, що подібне тіло вріжеться в нашу планету в найближчі кілька століть, незначна.

А от тіла, діаметр яких вимірюється десятками метрів, зближуються з нашою планетою на небезпечну відстань щорічно. І про більшість із них ми дізнаємося за лічені години й дні перед тим, як це станеться.

Метеороїди

Тіла ж менші за 30 м називаються метеороїдами. Донедавна відстежувати їх взагалі не було жодної можливості. Тому C8FF042 — усього шостий об’єкт, який відкрили перед тим, як він врізався у Землю.

До речі, попередній випадок стався у березні цього року. Тоді двометровий метеороїд відкрили лише за дві години до того, як він увійшов в атмосферу над північною частиною Атлантичного океану. І ці факти зовсім не є свідченням зростання метеорної активності. Просто ми нарешті отримали змогу бачити ці космічні камені ще до того, як вони увійдуть в атмосферу.

Абсолютна більшість із них не становить жодної загрози людям, однак зі збільшенням радіуса небезпека від зіткнення з ними експоненційно зростає. Як показав досвід Челябінська, вже 20-метровий камінь здатний повибивати шибки та повалити дерева у цілому місті.

Тож збільшення спостережень малих космічних каменів — це дуже добре. Завдяки цьому збільшується шанс побачити достатньо великий метеорит хоча б за кілька діб перед зіткненням, розрахувати точку падіння та евакуювати місто, якому він може загрожувати.

За матеріалами www.space.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine