Космічний калейдоскоп

На цьому дивовижному знімку можна побачити фантастично красиву гру кольорів у небі над Паранальською обсерваторією. Світло від мільярдів зір, газових туманностей та інших космічних об’єктів формує гігантську арку Чумацького Шляху, яка простяглася через усю небесну сферу. Вона чудово контрастує з вежами Дуже великого телескопа Європейської Південної обсерваторії (VLT ESO), розташованого на гірській вершині Серро Параналь у самому центрі кадру.

Нічне небо над Паранальською обсерваторією. Джерело: ESO/P. Horálek

Сам знімок був зроблений із сусідньої вершини, на якій встановлений оглядовий телескоп VISTA (Visible and Infrared Survey Telescope for Astronomy). Внизу видно асфальтовану гірську дорогу, що в’ється між VISTA та VLT, слабо підсвічену жовтуватим світлом — єдине штучне джерело освітлення на цій території. Персонал обсерваторії робить усе можливе, щоб не створювати світлового забруднення, здатного перешкодити роботі надчутливих астрономічних інструментів.

Чумацький Шлях — не єдина галактика, видима на цьому знімку. На нього також потрапили два його супутники ─ Велика та Мала Магелланові Хмари. Вони помітні під аркою Чумацького Шляху у вигляді двох туманних світлових згустків, занурених у зеленувато-червонувате світіння нічного неба.

За матеріалами https://www.eso.org