Космічний Фантом (фото)

Цей ефектний знімок був опублікований на сайті місії Hubble. Він демонструє спіральну галактику M74, також відому під неформальною назвою — галактика Фантом.

Галактика М74 (фото Hubble). Джерело: ESA/Hubble & NASA, R. Chandar

M74 розташована на відстані 32 млн світлових років від Чумацького Шляху у напрямку сузір’я Риби. На знімку Hubble можна побачити безліч рожевих формацій, які прикрашають її спіральні рукави, що чимось нагадують квіти. Це регіони активного зореутворення. Вони являють собою величезні хмари водню, які світяться через ультрафіолетове випромінювання, прихованих всередині них, молодих зір.

Галактика Фантом також є домом для трьох наднових, що спостерігалися у 21 столітті. Остання з них спалахнула у 2013 році.

Знімок M74 був зроблений у межах проєкту, метою якого є вивчення еволюції спіральних галактик на околицях Чумацького Шляху. Для цього астрономи використовують зоряні скупчення. Визначаючи їх вік, вони датують різні частини галактик, що дозволяє простежити історію їхнього формування. Також вчені вивчають розподіл пилу. На знімку Hubble він зображений у вигляді темних ниток, що обвивають спіральні рукави M74.

Окрім свого прагнення зрозуміти історію спіральних галактик, астрономи також вивчають M74, щоб доповнити результати спостережень інших телескопів. Об’єднання даних, отриманих інструментами, які працюють у різних частинах електромагнітного спектра, дозволяє зібрати набагато більше інформації, ніж з використанням однієї обсерваторії. M74 входить до перших цілей для космічного телескопа James Webb.

За матеріалами https://esahubble.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t. me/ustmagazine