Космічний прибиральник зазнімкував відпрацьований ступінь ракети

Компанія Astroscale опублікувала знімок, зроблений її супутником ADRAS-J. На ньому зображений відпрацьований верхній ступінь японської ракети H-2A.

Відпрацьований ступінь ракети H-2A. Джерело: Astroscale

Супутник ADRAS-J являє собою демонстратор, побудований Astroscale на замовлення JAXA. Він був виведений на орбіту в лютому 2024 року. Головним завданням 150-кілограмового апарата є демонстрація можливості видалення великих фрагментів космічного сміття з орбіти.

Як об’єкт для демонстрації був обраний верхній ступінь ракети H-2A, який перебуває на орбіті з 2009 року. Його довжина становить 11 метрів, діаметр — 4 метри. Після запуску, ADRAS-J наблизився до нього на відстань у кілька сотень метрів і зробив знімки. Це перші настільки детальні зображення космічного сміття, отримані спеціалізованим апаратом-прибиральником.

На наступному етапі польоту ADRAS-J спробує ще більше зблизитися зі ступенем і отримати його додаткові зображення. Ці дані будуть використані для підготовки другого етапу програми, під час якого до ступеня буде відправлений космічний апарат, який спробує звести його з орбіти.

Раніше ми розповідали про те, що ESA обрала іншу, легшу ціль для своєї місії з прибирання космічного сміття.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine