Космічний павук: Hubble зазнімкував незвичайну галактику

Група супроводу місії Hubble опублікувала нове зображення космічного об’єкта. Цього разу телескоп зазнімкував галактику UGC 5829.

Галактика UGC 5829, також відома як галактика-павук. Джерело: ESA/Hubble & NASA, R. Tully, M. Messa

UGC 5829 розташована на відстані 30 млн світлових років від Землі у напрямку до сузір’я Малий Лев. Вона зовсім не схожа на красиві спіральні галактики, на кшталт нашого Чумацького Шляху. Структура UGC 5829 спотворена та поцяткована великою кількістю яскраво-рожевих областей. Це регіони активного зореутворення, де формуються нові світила. На фото також виділяються блакитні скупчення газу. Вони світяться яскравіше, ніж ядро UGC 5829.

Астрономи класифікують такі галактики як неправильні. Крім офіційного позначення в UGC 5829 також є й прізвисько. Її іноді називають галактика-павук. Найімовірніше, це пов’язано з тим, що спотворені галактичні рукави «увінчані» яскравими зоряними пологовими будинками та чимось нагадують пазуристі лапи арахніда.

Цікаво, що в космосі існує ще одна галактика зі схожим прізвиськом, т. зв. Павутинна галактика (її офіційне позначення MRC 1138-262). Вона не має жодного стосунку до UGC 5829. Павутинна галактика розташована від нас набагато далі — ми бачимо її такою, якою вона була 10,6 млрд років тому.

Раніше ми розповідали про те, як телескоп James Webb помітив злиття перших галактик Всесвіту.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine