Космічні туристи не отримуватимуть «крила астронавта» з наступного року

Джефф Безос, Річард Бренсон та інші учасники цьогорічних польотів встигають отримати нагороду від FAA.

10 грудня Федеральне управління цивільної авіації США (FAA) оголосило, що припинить нагородження учасників комерційних космічних польотів «крилами астронавта» наприкінці цього року. Рішення обумовлено тим, що зараз у космос запускають дуже багато туристів. Тому, починаючи з 2020-го, їх просто вноситимуть в онлайн-реєстр.

Утім, люди (21 особа), які літали на Blue Origin New Shepard, SpaceX Crew Dragon і SpaceShipTwo від Virgin Galactic і ще не встигли отримати крила, не залишаться без нагороди. Серед них — засновник Virgin Galactic Річард Бренсон, засновник Blue Origin Джефф Безос і актор Вільям Шетнер, а також учасники нещодавнього польоту New Shepard.

Влітку FAA посилило критерії отримання «крил», вказавши, що нагороджені повинні пройти тренування й відлетіти на орбіту щонайменше на 80 км на кораблях, що мають ліцензію FAA.

Патті Грейс Сміт заснувала ініціативу Commercial Space Astronaut Wings 2004 року, коли була заступницею адміністратора FAA з комерційного космічного транспорту. Майк Мелвілл і Браян Бінні, які пілотували SpaceShipOne під час трьох польотів у космос того ж року, отримали перші «крила».

FAA знову почало нагороджувати значком астронавта лише після першого польоту SpaceShipTwo за межі 80-кілометрової позначки у грудні 2018-го. Марк Стакі та Сі Джей Стуркоу були відзначені у лютому наступного року. У квітні 2019-го Девід Маккей, Майкл Мазуччі та Бет Мозес отримали «крила» за політ на SpaceShipTwo, який відбувся двома місяцями раніше.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтесь: https://t.me/ustmagazine