Космічне сміття стало причиною руйнування китайського супутника

Причиною руйнування китайського супутника YUNHAI 1-02, що трапилось у березні минулого року, стало його зіткнення з космічним сміттям. Про це йдеться у статті, підготовленій для видання Orbital Debris Quarterly New фахівцями 18-ї ескадрильї контролю космічного простору ВПС США (18 SPCS).

Космічне сміття в уявленні художника. Джерело: Spacejunk3D, LLC

Супутник YUNHAI 1-02 запустили у вересні 2019 року. Він перебував на 780-кілометровій сонячно-синхронній орбіті. 18 березня 2021-го системи стеження зафіксували його руйнування, що супроводжувалося утворенням 37 відстежуваних уламків. До жовтня 2021 року чотири з них згоріли в атмосфері. Представники Китаю так і не дали жодних коментарів щодо того, що сталося з супутником.

Під час свого розслідування співробітники 18 SPCS дійшли висновку, що YUNHAI 1-02 зіткнувся з уламком діаметром від 1 до 10 сантиметрів. На їхню думку, його найімовірнішим джерелом є фрагмент верхнього ступеня ракети «Зеніт-2». Вона використовувалася для запуску 1996 року російського військового супутника. Також наголошується, що це п’ятий задокументований випадок зіткнення двох рукотворних об’єктів на навколоземній орбіті.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Комплект журналів Місяць та Марс

До товару

Ще одним цікавим аспектом історії є те, що YUNHAI 1-02 пережив удар і зберіг щонайменше часткову працездатність. За даними супутникових споттерів, після зіткнення апарат виконав кілька маневрів щодо зміни висоти орбіти. Крім того, вони періодично продовжують фіксувати сигнали, які ним випускаються.

Інцидент з китайським апаратом став ще одним свідченням загрози з боку космічного сміття. Нагадаємо, що у листопаді 2021 року Росія провела випробування протисупутникової зброї. Воно призвело до утворення кількох тисяч уламків на найбільш густонаселених ешелонах орбіт, де, зокрема, розміщена МКС.

За матерілами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів
Астронавт Дон Петтіт повернеться на Землю у день свого 70-річчя
Телескоп Hubble відстежує мандрівний магнетар невідомого походження