Космічна симфонія: знімок телескопа Euclid перетворили на музику

Європейська космічна агенція опублікувала запис, створений на основі знімка телескопа Euclid. Він дає змогу «почути» симфонію хмар міжзоряного пилу та міріад зірок і далеких галактик.

Як предмет «соніфікації» обрали регіон активного зореутворення M78, розташований на відстані 1350 світлових років від Землі. Він був одним із перших об’єктів, сфотографованих новим телескопом Euclid.

Мерехтливі звуки різної висоти й гучності представляють галактики та зорі в кадрі. Висота звуку вказує на те, де ми бачимо точку світла на зображенні. Вищі тони говорять про те, що зоря або галактика розташована далі у верхній частині зображення вздовж лінії трасування.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Яскравість об’єктів у М78 і навколо нього відображається в гучності мерехтіння. Коли ми чуємо особливо гучне мерехтіння, зоря або галактика, яку спостерігав Euclid, здається особливо яскравою на зображенні.

Регіон активного зореутворення М 78. Джерело: ESA / Euclid / Euclid Consortium / NASA, обробка зображень J.-C. Cuillandre (CEA Paris-Saclay), G. Anselmi

Під цими дзвінкими звуками ми чуємо стійкий півтон, що складається з двох акордів, які представляють різні регіони в М78. Цей звук посилюється у міру наближення лінії трасування спочатку до найяскравіших, а потім до найщільніших областей туманності.

Перші два глибших крещендо в цьому півтоні вказують на дві ділянки зображення, де найбільш інтенсивний колір — синій / фіолетовий. Вони нагадують дві «порожнини» в M78, де потужне випромінювання світил, що знову формуються, поступово руйнує газопилові хмари, в яких вони народилися.

Акорди посилюються втретє з трохи вищим тоном, що відповідає червоно-помаранчевим кольорам на зображенні, коли звук проноситься над найщільнішою зореутворювальною областю кадру. Цей зоряний розплідник прихований шаром пилу і газу, який настільки товстий, що затьмарює майже все світло молодих зір усередині нього. Всі разом ці різні тони утворюють космічну симфонію, даючи змогу створити вельми незвичайний аудіовізуальний образ цього куточка Всесвіту.

За матеріалами ESA

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів