Компанія SpaceX уперше зібрала Starship і Super Heavy

Інженери SpaceX вперше виконали повний збір прототипу космічного корабля Starship і ступеня Super Heavy. Компоненти були встановлені на стартовому майданчику, розташованому на полігоні компанії поблизу техаського селища Бока-Чіка.

   

Стикування прототипу Starship і ступеня Super Heavy. Джерело: Elon Musk

Загальна висота системи досягла 120 м, що робить її найбільшою ракетою в історії. Для порівняння: висота надважкого носія Saturn V становила 111 м, радянської H1 — 105 м. Ступінь Super Heavy оснащений 29 двигунами Raptor. Вони використовують рідкий метан як паливо та рідкий кисень як окислювач. Установлений на ступені прототип Starship із порядковим номером SN20 має шість двигунів Raptor. Три з них призначені для роботи в атмосфері, три адаптовані для ввімкнення у вакуумі.

Варто зазначити, що основною метою складальної операції була «примірка» Starship і Super Heavy, а також перевірка коректної роботи обладнання на стартовому столі. Згодом прототип і ступінь роз’єднали. Їх знову з’єднають після проведення тестів на герметичність і вогневих випробувань.

Ще кілька місяців тому SpaceX представила план першого орбітального випробування Starship, проте дата його проведення досі невідома. Для цього компанії необхідно отримати дозвіл від Федерального управління цивільної авіації США (FAA), а це може зайняти чимало часу.