Комета C/2019 Y4 (ATLAS) почала розпадатися

Наприкінці грудня 2019 року один із телескопів автоматизованої системи ATLAS виявив нову довгоперіодичну комету. Вона отримала позначення C/2019 Y4 (ATLAS). У момент виявлення комета перебувала на відстані 3 а. о. від Сонця і мала видиму зоряну величину +19,6.

У міру наближення до Сонця, комета C/2019 Y4 (ATLAS) стрімко збільшувала свою яскравість. До кінця березня її видима зоряна величина досягла +8. Розрахунки показували, що до травня її стане видно на небі неозброєним оком. За найоптимістичнішими оцінками, у момент проходження перигелію наприкінці травня комета могла досягти зоряної величини +2. Це зробило б її найяскравішою хвостатою гостею на земному небі за останні сім років.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

На жаль, як це часто трапляється з довгоперіодичними кометами, C/2019 Y4 (ATLAS) не витримала близької зустрічі із Сонцем. Наприкінці березня астрономи відзначили значне зменшення блиску комети. Як правило, така поведінка свідчить про розпад її ядра.

Знімки китайського телескопа NEXT, що демонструють розпад комети C/2019 Y4 (ATLAS). Джерело: Quanzhi Ye (U. Maryland), Qicheng Zhang (Caltech)

Знімки, зроблені 5 квітня 2020 року китайським телескопом NEXT, підтверджують це припущення. Вони демонструють подовжене псевдоядро, вирівняне по осі пилового хвоста. Це узгоджується зі сценарієм різкого зниження викидів пилу, викликаних руйнуванням ядра. На превеликий жаль, C/2019 Y4 (ATLAS) мабуть не судилося стати «великою кометою» 2020 року.

За матеріалами http://www.astronomerstelegram.org

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів