Команда з України перемогла у NASA Space Apps Challenge 2024

16 січня організатори NASA Space Apps Challenge оголосили 10 команд Global Winners, серед яких — українці.  

NASA Space Apps Challenge в Україні 

5–6 жовтня 2024 року відбувся щорічний міжнародний хакатон космічного спрямування NASA Space Apps Challenge. Впродовж 48 годин студенти, ентузіасти космосу і технологій, розробники, інженери, ілюстратори, долучилися до розв’язання одного із завдань від NASA. 

В Україні ця подія вже традиційна: увосьме локальний етап у Дніпрі проводила ГО «Асоціація Ноосфера». У 2024-му до нього долучилася рекордна кількість учасників (247!), які об’єдналися у 58 команд і створили 47 проєктів. Одну з них — команду Craft Lab — відзначили світові судді. Учасники розробили «Кишеньковий Всесвіт» — просте апаратне рішення «зроби сам» для вивчення методів виявлення екзопланет. Проєкт можна використовувати також для демонстрації затемнень або інших явищ у процесі STEM-освіти. Ця ідея дозволила команді потрапити у перелік 40 Global Finalists. 

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №3 2021 (184)

До товару

Проте це не єдина українська команда, яка потрапила в цей список, всього їх аж три! Ще дві LazyVarenyky та NVS-knot — представники NASA Space Apps Challenge з Києва. Перша команда розробила вебпрограму, яка відтворює положення та характеристики зір на основі розташування різних екзопланет. NVS-knot, своєю чергою, створили програму для сільськогосподарських потреб, що дозволило їм увійти в десятку Global Winners. Всього на участь у хакатоні з київської локації зареєструвалися 157 учасників, які об’єдналися у 33 команди й створили 26 проєктів. 

Загалом у 2024-му до Space Apps Challenge долучилося понад 93 520 космічних ентузіастів зі 163 країн, які подали 9996 проєктів. 

Переможці та їхні проєкти 

Щороку організатори хакатону обирають 10 команд з переліку фіналістів відповідно до номінацій: Best Use of Technology, Best Use of Science, Best Use of Data та інші. Розповідаємо, які проєкти відзначили в Національному управлінні з аеронавтики та дослідження космічного простору в NASA Space Apps Challenge 2024: 

  • У категорії Best Use of Technology перемогла команда 42 QuakeHeroes з Бразилії. Їхній проєкт спрямований на точне виявлення початку сейсмічних подій (землетрусів) на Марсі та Місяці за допомогою даних про швидкість руху ґрунту, отриманих за використанням моделі глибокої нейронної мережі. 
  • Номінацію Global Connection отримали канадці. Команда Asteroid Destroyer запропонувала проєкт, спрямований на підтримку Habitable Worlds Observatory шляхом картографування екзопланет на основі таких характеристик, як розмір, температура та відстань.
  • У Best Mission Concept отримали відзнаку AsturExplorers з Іспанії. Вони створили Landsat Connect — вебдодаток, розроблений для забезпечення швидкого, простого та інтуїтивно зрозумілого способу відстеження супутників Landsat і доступу до даних Landsat Surface Reflectance (SR), сприяючи міждисциплінарному навчанню та розширюючи можливості суспільства.
  • Учасники загальної локації GaamaRamma перемогли в номінації Best Use of Data з їхнім додатком WaterWise, який дозволяє фермерам картографувати свої поля, вводити дані про врожай і зрошення, а також отримувати персоналізовані 7-денні графіки про опади за допомогою відкритих даних про випаровування NASA OpenET.
  • Категорія Most Inspirational надана команді Innovisionaries з ОАЕ. Вона розробила Eco-Metropolis — містобудівну гру, яка залучає студентів до навчання сталого розвитку через практичну гру, використовуючи дані NASA.
  • Команда з України NVS-knot перемогла в номінації Galactic Impact. Проєкт полягає у створенні програми, яка дозволить фермерам досліджувати, аналізувати та використовувати дані NASA для розв’язання проблем, пов’язаних із водними ресурсами, та для покращення сільськогосподарських практик.
  • У номінації Local Impact стали кращими Team I.O. з Бразилії. Команда створила сайт, схожий за інтерфейсом на ChatGPT, за допомогою якого користувачі зможуть дізнатися інформацію про лісові пожежі в режимі реального часу. 
  • TerraTales з Єгипту відзначилися в категорії Best Use of Storytelling. Вони розробили інтерактивну гру, за допомогою якої можна спрогнозувати кліматичні наслідки у разі скоєння людиною тієї чи іншої дії або ж її бездіяльності. 
  • Останню номінацію Best Use of Science отримали WMPGang з Канади. В основі проєкту — вебдодаток, який визначає загрози навколоземних об’єктів для Землі та висвітлює зони ризику для супутників, використовуючи дані про метеоритні потоки й спорадичний розподіл метеороїдів у реальному часі. 

Крім Global Winners, на прямому включенні організатори хакатону оголосили дати цьогорічного Space Apps Challenge: він відбудеться 4–5 жовтня 2025 року. 

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів