Камера темної енергії сфотографувала скупчення Печі

Це неймовірне зображення було отримане Камерою темної енергії (DECam), встановленою на 4-метровому телескопі імені Віктора Бланко в Міжамериканській обсерваторії Серро Тололо. Воно демонструє галактики, що входять до складу скупчення Печі.

Скупчення Печі (фото DeCAM). Джерело: CTIO/NOIRLab/DOE/NSF/AURA

Скупчення Печі є другим за чисельністю в околицях Чумацького Шляху. Воно розташоване на відстані 62 млн світлових років і складається з 600 членів.

На знімку DeCAM домінують еліптичні галактики NGC 1399 і NGC 1404, що є одними з найяскравіших об’єктів скупчення. На відміну від спіральних галактик, вони мають сферичну або еліпсоїдну форму і в них практично завершилися процеси зореутворення. За словами астрономів, NGC 1404 поступово втрачає залишки свого газу через гравітаційну взаємодію з більшим сусідом.

У нижньому лівому куті також можна побачити неправильну галактику NGC 1427A, що зовні нагадує Велику Магелланову Хмару. Вона рухається до центру скупчення зі швидкістю майже 610 км/с. Цей ривок врешті призведе її до загибелі — галактика буде розірвана гравітацією інших членів скупчення.

Крім самого скупчення Печі, в кадр DeCam також потрапила низка фонових об’єктів. Якісь із них являють собою зорі Чумацького Шляху (їх можна впізнати за чотирма дифракційними променями), інші ж — більш далекі галактики. Якщо уважно придивитися, можна помітити, що деякі з невеликих точок на задньому плані демонструють спіральну структуру.

За матеріалами: https://noirlab.edu