Камера спостереження зафіксувала вибух у повітрі величезного метеора

Камера аеропорту Кернса в Австралії стала свідком зеленого вибуху у повітрі. Експерти заявили, що це був метеор. Камера спостереження аеропорту зазнімкувала політ метеора, а очевидці в радіусі 400 км також бачили падіння та зняли його на свої смартфони, відеореєстратори та камери безпеки.

Запис вибуху метеора над Австралією
Запис вибуху метеора над Австралією

The Guardian повідомляє, що звук вибуху було чути найчіткіше над містом Кройдон, яке розташоване приблизно за 100 км на схід від Нормантона, що свідчить про те, що метеор вибухнув десь дуже високо в атмосфері.

Доктор Бред Такер з Австралійського національного університету розповідає виданню, що астероїд, ймовірно, був приблизно метр завширшки та рухався зі швидкістю понад 150 тис. км/год. Астрофізик пояснює, що причина зеленуватого кольору метеорита, можливо, була викликана перегріванням уламків заліза та нікелю, коли камінь поступово згоряв у атмосфері.

Камінь такого розміру майже ніколи не досягає поверхні Землі, а вибухає в атмосфері на великій висоті. «Вибух у повітрі, особливо над населеною територією, може хіба що налякати. Але уламки величиною до 20 м справді можуть завдати серйозної шкоди», — каже доктор Такер.

Подібні метеори з’являються приблизно раз на місяць, але здебільшого вони трапляються в безлюдній місцевості й залишаються непоміченими.  «Це сталося у зручний час у відносно густонаселеному районі — о 21:00 суботнього вечора. Це означає, що багато людей стали свідками такої події».

Раніше ми повідомляли про те, як нещодавно у небі над Києвом вибухнув болід.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine