Juno зазнімкував «гарячу пляму» на Юпітері

Зображення ліворуч було отримане 16 жовтня 2020 року телескопом Gemini North (обсерваторія Мауна-Кеа), який сфотографував Юпітер на довжині хвилі 5 мкм. Прямокутник позначає положення більш яскравої — «гарячої» — області в юпітеріанській атмосфері. Знімок праворуч був зроблений в той же день космічним апаратом Juno. Він демонструє, як ця гаряча область виглядає у видимому діапазоні.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №1 2022 (188)

До товару

Знімки Юпітера, зроблені 16 вересня 2020 року телескопом Gemini North і космічним апаратом Juno. Джерело: International Gemini Observatory/NOIRLab/NSF/AURA M.H. Wong (UC Berkeley)/NASA/JPL-Caltech/SwRI/MSSS/ Brian Swift/Tom Momary

Гарячі області Юпітера відомі досить давно. Вважається, що в одну з них «занурився» спускальний апарат місії Galileo. Передані ним дані серйозно відрізнялися від того, що очікували знайти вчені: зонд виявив у сто разів менше водяної пари, ніж припускали моделі, при помітно більшій швидкості вітру, що досягала 600 км/год і порівняно високій температурі.

Для неозброєного ока гарячі області Юпітера виглядають як темні плями. Це пояснюється відсутністю над ними хмарного покриву, через що ми можемо побачити нижні, тепліші шари атмосфери планети. З цієї ж причини вони здаються такими яскравими на знімках в інфрачервоному діапазоні. На думку вчених, ці області відіграють ключову роль в атмосферних процесах газового гіганта, оскільки є важливим елементом механізмів утворення штормів і смуг.

За матеріалами https://www.nasa.gov

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів