JAXA не втрачає надії «розбудити» зонд SLIM

Апарат SLIM залишався на зв’язку з Землею протягом 2 годин і 37 хвилин після своєї посадки на Місяць, після чого фахівцям місії довелося його вимкнути. Про це йдеться в заяві Японського аерокосмічного агентства (JAXA).

Апарат SLIM (концепт). Джерело: JAXA

SLIM сів на Місяць 19 січня. Однак це досягнення виявилося затьмареним тим, що після посадки його сонячні батареї не змогли генерувати енергію. Найімовірніше, це сталося через перекидання модуля та/або рельєф місцевості на місці посадки. Через це JAXA виявилося обмежене наявним на борту зонда запасом енергії. Його було використано для збирання та передачі на Землю даних із приладів зонда.

Коли рівень заряду знизився до 12%, фахівці вимкнули зонд. Це було зроблено в надії на те, що найближчими днями SLIM зможе «ожити». Згідно з даними телеметрії, панелі сонячних батарей апарата звернені на захід. Таке положення означає, що наразі вони не висвітлюються Сонцем і не можуть виробляти електроенергію для живлення космічного апарата.

Водночас протягом місцевого дня положення Сонця на місячному небі змінюється. Це дає надію на те, що через деякий час воно освітить фотогальванічні панелі SLIM і ті почнуть виробляти енергію. У цьому разі інженери планують знову активувати апарат і продовжити виконання наукової програми. В запасі у них залишається трохи більше ніж тиждень. Захід Сонця над кратером Шиолі відбудеться 31 січня.

Крім того, 25 січня JAXA планує провести пресконференцію. На ній будуть опубліковані, зроблені SLIM, до та після посадки, знімки, а також повідомлено, чи вдалося апарату виконати своє головне завдання. Нагадаємо, що основною метою місії була демонстрація технології високоточної посадки. SLIM мав сісти в межах 100 метрів від обраної точки на схилі кратера Шиолі.

Раніше ми розповідали про невдачу іншого місячного зонда — Peregrine, який згорів у земній атмосфері.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine