James Webb надіслав нове дивовижне фото спіральної галактики 

Після того, як світ побачив перші світлини James Webb, космічний телескоп розпочав свою наукову місію та надіслав чергове зображення, яке виявилось не менш цікавим, ніж попередні. На новому фото зображений запилений «скелет» далекої галактики NGC 628 (M78), який більше схожий на жахливий психоделічний вир із фільму Marvel, ніж на спіральну галактику.

Зображення галактики NGC 628
Зображення галактики NGC 628 в середньому інфрачервоному діапазоні, зроблене космічним телескопом Джеймса Вебба 17 липня без попередньої обробки. Авторство: Інститут Нільса Бора, Копенгагенський університет у співпраці з PHANGS-JWST

«Ця галактика, ймовірно, ззовні дуже схожа на наш Чумацький Шлях», — прокоментувала зображення у Twitter Габріель Браммер, астроном із Центру космічного світанку в Інституті Нільса Бора Копенгагенського університету.

James Webb зробив знімок NGC 628 17 липня і передав його на Землю для реєстрації в архіві MAST, де зібрані космічні дані, доступні у відкритому доступі будь-кому, включаючи громадськість.

Ці спіральні рукави NGC 628 були сфотографовані й раніше. Але зображення галактики, зроблені у видимому оптичному діапазоні космічним телескопом Hubble, зовсім не схожі на фіолетову спіральну структуру, яку видно на зображенні James Webb у середньому інфрачервоному діапазоні.

Знімок галактики M74
Знімок галактики M74

Раніше ми пояснювали, чому на знімках телескопа James Webb зорі здаються загостреними з вісьмома шипами.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine