Інженери завершили укладання сонцезахисного екрана JWST

NASA повідомила про завершення ще однієї важливої стадії підготовки до запуску космічного телескопа JWST. Інженери успішно здійснили фінальне укладання сонцезахисного екрана апарата. На це знадобився один місяць.

Телескоп JWST з розгорнутим дзеркалом та сонцезахисним екраном. Джерело: NASA/Chris Gunn

Сонцезахисний екран є одним із найскладніших елементів JWST. Він складається з п’яти мембран, виготовлених з каптону з алюмінієвим напиленням. Два верхні шари мають додаткове кремнієве покриття. Площа конструкції у розгорнутому вигляді — 300 м² (21,2×14,16 м), що більше за тенісний корт для парної гри. Екран необхідний для пасивного охолодження телескопа. Оскільки обсерваторія буде проводити знімання в інфрачервоному діапазоні, для успішної роботи температура її інструментів не повинна перевищувати -223°C. В іншому випадку здійснювати спостереження завадить тепло, яке випускається самим космічним апаратом.

Під час запуску екран буде складений у 12 разів, а після виходу обсерваторії на робочу позицію поблизу точки Лагранжа L₂ системи «Сонце-Земля» — розгорнуть за допомогою спеціальної підтримувальної структури. Саме ця особливість конструкції стала однією з основних причин, через яку запуск JWST кілька разів був перенесений. Під час попередніх тестів частина кріпильних елементів розхиталася, а в мембранах виявили невеликі розриви. На усунення цих недоліків пішло багато часу.

Протягом найближчих трьох місяців інженери продовжать переводити JWST у політну конфігурацію. Підготовчі операції включають установку та закріплення всіх необхідних кабелів і захисних кришок, а також фінальні перевірки вузлів. Після цього обсерваторія буде переправлена на космодром Куру у Французькій Гвіані. Її запуск призначений на 31 жовтня поточного року.

За матеріалами https://www.nasa.gov

Новини інших медіа
SpaceX виловила уламки Starship: що залишилось від ракети після шостого польоту Starship
Телескоп ALMA: у віддаленій галактиці серед пилу народжуються нові світила
SpaceX прагне надати космічному комплексу Starbase статус міста
Раз на століття схожі на Сонце зорі породжують велетенські вибухи
Без океану магми: місія NASA зазирнула в серце вулканічного світу
Підйом завершено: ровер Perseverance піднявся на вал кратера Єзеро
Японська компанія Ispace готується видобувати на Місяці гелій-3
Всесвіт на межі розуміння: темна енергія та загадка нескінченного розширення
Падіння астероїдів на мертві зорі: загадковим сигналам із космосу знайшли пояснення
Японський супутник-прибиральник наблизився на 15 метрів до космічного сміття