InSight зробив фінальне селфі

Група супроводу місії InSight опублікувала фінальне селфі апарата. Воно складене зі знімків, зроблених 24 квітня 2022 року за допомогою камери, встановленої на роботизованому маніпуляторі.

Селфи аппарата InSight
Фінальне селфі апарата InSight, зроблене 24 квітня 2022 року. Джерело: NASA/JPL-Caltech

Селфі дає наочне уявлення про відчайдушну ситуацію з енергопостачанням апарата. Його корпус і панелі сонячних батарей укриті товстим шаром пилу. Через неї InSight зараз виробляє вдесятеро менше енергії, ніж одразу після посадки на Марс наприкінці листопада 2018 року.

Для порівняння можна подивитися на попередні селфі, зроблені у грудні 2018-го та навесні 2019 року. На першому зображенні, отриманому через десять днів після посадки на Марс, ми бачимо абсолютно чистий апарат. На другому селфі на корпусі InSight уже помітний пил, але його кількість не йде в жодне порівняння з нинішнім станом зонда.

Нове селфі стало фінальним для місії. У спробі заощадити енергію та максимально продовжити термін служби апарата інженери приступили до поступового відключення його систем і приладів — у тому числі роботизованого маніпулятора, який використовувався для отримання автопортретів.

Залишки енергії будуть використані для живлення сейсмометра SEIS, за допомогою якого здійснюється реєстрація марсотрусів. Очікується, що його роботу вдасться підтримувати до кінця літа поточного року. Після цього інструмент також буде вимкнений. За розрахунками NASA, до грудня виробництво енергії впаде настільки, що InSight більше не зможе підтримувати зв’язок із Землею. Ця подія поставить крапку в його чотирирічній місії.

За матеріалами https://www.jpl.nasa.gov

Только самые интересные новости и факты в нашем Telegram-канале!

Присоединяйтесь: https://t.me/ustmagazine