«Інопланетний» сигнал насправді виявився вібрацією від вантажівки

Звукові хвилі, які, як вважалося, були викликані міжзоряним метеоритом, насправді майже напевно були вібрацією від вантажівки. Це змушує засумніватися в тому, що матеріали, витягнуті минулого року з океану, мають стосунок до гостя з космосу.

Дороги поруч із сейсмометром, який, як було заявлено, виявив сигнал від міжзоряного метеорита (фото з супутника). Джерело: CNES/Airbus via Google

У січні 2014 року в атмосферу Землі над західною частиною Тихого океану увійшов об’єкт, який, як стверджують деякі дослідники, прибув із міжзоряного простору. Вони пов’язали його з коливаннями ґрунту, зафіксованими сейсмічною станцією на острові Манус у Папуа-Новій Гвінеї. У 2023 році на дні океану почалися пошуки, під час яких на поверхню було піднято фрагменти. Як було заявлено, у них виявили сліди «інопланетного» походження.

Однак нове дослідження, проведене вченими з Університету Джона Гопкінса, спростовує такі гучні заяви. На їхню думку, вібрації практично напевно були викликані вантажівкою, що проїжджала неподалік. На це вказує те, що сигнал міняв напрямок з плином часу, в точності збігаючись з дорогою, розташованою поруч із сейсмометром. І таких сигналів було багато. Усі вони мають характеристики, очікувані від вантажівки, і жодної характеристики, яку можна чекати від метеорита.

Ба більше, за словами вчених, насправді метеорит увійшов в атмосферу в зовсім іншому місці. Використовуючи дані зі станцій в Австралії та Палау, призначених для виявлення звукових хвиль від ядерних випробувань, вони визначили, що місце падіння знаходилося більш ніж за 160 км від дослідженого району. Отже, витягнуті з дна океану матеріали були крихітними звичайними метеоритами, що змішалися із земним забрудненням.

«Що б не було знайдено на морському дні, воно абсолютно не пов’язане з цим метеоритом, незалежно від того, чи був це природний феномен, чи фрагмент інопланетного космічного корабля. Хоча ми сильно підозрюємо, що це були не інопланетяни», — заявив голова дослідницької групи Бенджамін Фернандо. Команда представить свої результати на конференції з місячних і планетарних наук, яка відбудеться 12 березня в Г’юстоні.

Ви також можете почитати про те, як у рівнянні Дрейка про інопланетні цивілізації знайшли помилку.

За матеріалами https://phys.org

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine