Інопланетні кораблі можна побачити за допомогою гравітаційних хвиль

Вчені пропонують застосувати детектор гравітаційних хвиль LIGO для пошуку позаземних цивілізацій. Вони припускають, що інопланетні кораблі за певних умов можуть породжувати ці майже непомітні «коливання простору».

Інопланетні кораблі можуть породжувати гравітаційні хвилі
Деякі інопланетні кораблі можуть викривляти простір. Джерело: Bigthink.com

LIGO може відчути інопланетні кораблі

Вчені з кількох наукових установ США запропонували залучити обсерваторію LIGO до пошуків позаземних цивілізацій. Вона призначена для вловлювання гравітаційних хвиль і зазвичай використовується для дослідження злиття чорних дір та нейтронних зір. Зокрема, нещодавно вона дозволила вивчити дивовижні орбіти цих об’єктів у зоряних скупченнях.

У статті, ознайомитися з якою можна на сайті препринтів arXiv, розповідається про те, що кораблі інопланетян можуть випромінювати гравітаційні хвилі. Там же наводяться умови, за дотримання яких їх зможе відчути LIGO.

Перш за все інопланетний корабель має бути надзвичайно великим. Його розмір можна порівняти з найбільшою планетою Сонячної системи. При цьому він має рухатися зі швидкістю принаймні у 1/10 світлової. До того ж відбуватися це має відносно недалеко від нас — не далі, ніж 326 тис. світлових років. У цю зону входить увесь Чумацький Шлях.

Усі отримані значення стосуються космічних кораблів, що летять, використовуючи звичайні методи пересування. Однак вони можуть рухатися, використовуючи теоретично можливі пристрої для викривлення простору, які у фантастиці заведено називати варп-драйвом. У цьому випадку гравітаційні хвилі від них можна було б помітити й за значно скромніших розмірів.

Як розв’язати парадокс Фермі?

Детектування гравітаційних хвиль від інопланетних кораблів — чергова спроба розкрити одну з найбільших загадок Всесвіту — парадокс Фермі. Він названий на честь американського фізика італійського походження Енріко Фермі, який першим його сформулював у 1950 році.

Парадокс полягає в тому, що весь наш досвід дослідження природи підказує, що життя, зокрема й розумне, має бути звичайним явищем у Всесвіті, але жодної ознаки іншої цивілізації ми досі не побачили. З часів Фермі ми ще більше дізналися про Всесвіт, але твердих доказів існування інших цивілізацій так і не отримали.

Останнім часом від простого прослуховування неба ентузіастами вчені переходять до інших методів. Багато надій покладається на знаходження біомаркерів — хімічних речовин, що пов’язані з живими організмами. Їх пропонується шукати за допомогою потужних спектрометрів.

Але частина вчених вважає, що значно легше і надійніше шукати сліди інопланетних технологій, так звані техносигнатури. Нещодавно їхнім пошуком систематично зайнявся південноафриканський телескоп MeerKAT. Цілком можливо, що до нього варто приєднатися і детекторам гравітаційних хвиль.

За матеріалами Рhys.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine