Ingenuity здійснив п’ятнадцятий політ

9 листопада дрон-вертоліт Ingenuity успішно здійснив свій п’ятнадцятий політ. Відповідне повідомлення було опубліковане у твіттері фахівцями групи супроводу місії.

Новий політ Ingenuity тривав 128,8 с. За цей час дрон подолав дистанцію майже 400 м. Максимальна досягнута висота становила 12 м, швидкість — 5 м/с. Під час польоту Ingenuity зробив кілька кольорових знімків місцевості. Вони будуть опубліковані пізніше.

Дрон-вертоліт Ingenuity на марсіанській поверхні. Джерело: NASA/JPL-Caltech

Цей політ був першим у серії з чотирьох-семи перельотів. Після їхнього завершення дрон повернеться на ділянку під назвою Wright Brothers Field. Це місце, куди Ingenuity був вивантажений у квітні марсоходом Perseverance, воно також використовувалося як імпровізований аеродром. Після повернення Ingenuity приєднається до марсохода в його подорожі до залишків давньої річкової дельти. Фахівці місії планують використати дрон для проведення повітряної розвідки маршруту Perseverance.

Політ став першим перельотом Ingenuity на велику відстань, виконаним після того, як інженери збільшили швидкість обертання його гвинтів. Це було зроблено для компенсації сезонного зменшення атмосферного тиску. Крім того, найближчим часом Ingenuity отримає оновлення програмного забезпечення, яке має покращити його навігаційні здібності та можливість розпізнавати потенційні перешкоди.