Ingenuity здійснив другий політ за тиждень

24 березня дрон-вертоліт Ingenuity здійснив черговий успішний політ. Про це повідомили фахівці Лабораторії реактивного руху NASA у своєму мікроблозі у Twitter.

Політ, що відбувся 24 березня, став уже 23-м для гвинтокрилого апарата з моменту його висадки на Марс. Він тривав 129,1 секунди, під час яких Ingenuity подолав дистанцію 358 м, рухаючись у північно-західному напрямку. Цікаво, що минулого разу апарат піднімався у повітря 20 березня. Тож він здійснив два польоти менш ніж за тиждень.

Метою Ingenuity є регіон, розташований у давній річковій дельті. Він стане новим пунктом базування дрона. Звідти він здійснюватиме польоти з метою повітряної розвідки цієї місцевості. Річ у тім, що вона заповнена зубчастими скелями, уламками каміння, валунами та піщаними відкладеннями, що становлять потенційну загрозу для марсохода Perseverance. Але саме в цих багатих геологічних відкладеннях можуть ховатися довгоочікувані докази того, що в минулому на Марсі могло існувати якесь життя.

Тому фахівці NASA збираються використовувати всі можливості, щоб максимально убезпечити Perseverance. Передбачається, що Ingenuity супроводжуватиме ровер під час його подорожі дельтою. Можливо, дрон також візьме участь у знімкуванні об’єктів, що перебувають за межами зони досяжності марсохода.

Нагадаємо, що з формального погляду Ingenuity є технологічним демонстратором, програма експлуатації якого була розрахована лише на п’ять польотів. Але завдяки успіхам дрона нещодавно NASA продовжила його місію до вересня 2022 року.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтесь: https://t.me/ustmagazine