Інфрачервона світлина Землі з космосу виглядає як витвір мистецтва

Космічні апарати мають найкращі можливості для фотографування нашої Землі з великої висоти. Оснащені найсучаснішим обладнанням для фотозйомки, вони створюють зображення неймовірної краси. Так, наприклад, на свіжій світлині від місії Copernicus, оприлюдненій Європейським космічним агентством (ESA), видно два солоних озера у Східній Африці: Натрон на півночі Танзанії та Магаді на південному заході Кенії.

Copernicus Sentinel-2
Барвиста інфрачервона світлина двох солоних озер у Східній Африці — Натрон на півночі Танзанії та Магаді на півдні Кенії. Зображення отримане супутником Sentinel-2 за програмою Copernicus (ESA)

Яскраві кольори зумовлені обробкою зображення, отриманого супутником Sentinel 2 у ближньому інфрачервоному діапазоні, що дозволяє виділити інформацію, недоступну в звичайному оптичному спектрі. Це особливо важливо для виявлення рослинних ділянок і сезонного цвітіння водоростей.

Зазначається, що яскраві білі та сині області вздовж берегів являють собою суміш піску, солі та мулу. Соляні кірки, що утворюються в результаті випаровування, спричиненого високими температурами, можна помітити у вигляді білих крапок на воді.

Більше за розміром солоно-лужне озеро Натрон має довжину 56 км. Його глибина становить лише 3 м. Воно відноситься до водно-болотних угідь міжнародного значення, адже саме сюди щороку злітаються до 2,5 млн фламінго. Менше озеро Магаді розташоване в западині у вулканічній породі. Як і Натрон, воно відрізняється високим вмістом солі, товщина якої в деяких місцях сягає 40 м.

Натрон та Магаді
Зображення озер Натрон і Магаді в натуральних кольорах. Фото: ESA

Місія Sentinel-2 складається з двох апаратів і забезпечує передачу даних для європейської програми Copernicus. Цей проєкт об’єднує інформацію з екологічних супутників, а також повітряних і наземних станцій, аби надати всебічне розуміння стану Землі.

Раніше ми повідомляли про те, як супутник Maxar використали для зйомки екскрементів пінгвінів.

За матеріалами ESA

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Темна матерія у нас під ногами: науковці шукатимуть невидиму частину Всесвіту на Землі
Складно сидіти на стільці: екіпаж Crew-8 зізнався про важку адаптацію після 235 днів у космосі
Болід із метеорного потоку Північні Тауриди прикрасив небо над телескопом «Субару»
Фольговий шолом патріотизму: як учителів росії нажахали опроміненням супутниками НАТО
Падіння Starlink: згорілий супутник налякав жителів США
Супутники показали Валенсію до та після катастрофічної повені
SpaceX Cargo Dragon із посиленими двигунами здатний знищити МКС
Спектроскопічні дослідження дозволяють визначити внутрішню будову небесних тіл
Китайський марсохід знайшов докази існування давнього океану
Великий вибух у мініатюрі: астрономи побачили народження чорної діри та нуклеосинтез