Індія запустила супутник для вивчення чорних дір

Організація космічних досліджень Індії (ISRO) продовжує дивувати своїм стрімким прогресом. 1 січня їй вдалося запустити супутник X-ray Polarimeter Satellite, призначений для здійснення досліджень у поляризованому рентгенівському світлі. Одним із головних об’єктів його уваги стануть чорні діри.

Запуск супутника з Шаріхокоти
Запуск супутника зі Шрихарикоти. Джерело: phys.org

Новий індійський супутник

У понеділок, 1 січня, з головного космодрому Індії на острові Шрихарикота біля узбережжя штату Андхра-Прадеш, стартувала ракета. Вона вивела на орбіту заввишки 350 км супутник X-ray Polarimeter Satellite.

Відповідно до заяв ISRO, запуск пройшов вдало і незабаром супутник почне працювати. Він має масу близько 450 кг і призначений для дослідження Всесвіту в поляризованому рентгенівському випромінюванні.

Індія — не перша країна, що вивела на орбіту подібний апарат. Ще у 2021 році NASA запустила космічний телескоп IXPE, який зараз здійснює одне відкриття за іншим. Проте об’єктів для дослідження в цьому спектрі ще багато. Зокрема, новий індійський супутник має дослідити чорні діри та з’ясувати, як вони обертаються.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №1 2023 (189)

До товару

Успіхи та плани Індії

Запуск супутника для дослідження у поляризованому рентгенівському світлі став новим успіхом ISRO. Минулого року Індія вже здивувала всіх, коли спочатку посадила на Місяць свій ровер, а потім відправила в космос сонячну обсерваторію.

Індійські вчені вже довели, що навіть із невеликими бюджетами можуть успішно здійснювати автоматичні місії світового рівня. Проте в їхнії найближчих планах щось значно більше — запуск пілотованого корабля. Апарат під назвою «Гаганьян» уже пройшов усі основні випробування. Вже у 2024-му він має здійснити спочатку безпілотні, а потім і пілотовані польоти. Якщо Індії це вдасться, вона стане четвертою державою, що змогла самостійно запустити в космос своїх громадян.

За матеріалами phys.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів