Індія запустила нову партію супутників OneWeb

22 жовтня з території Космічного центру імені Сатіша Дхавана відбувся пуск індійської ракети GSLV Mark III. Вона успішно вивела на навколоземну орбіту партію із 36 супутників системи OneWeb.

Проблеми OneWeb

Компанія OneWeb була заснована у 2012 році з метою створення системи глобального супутникового інтернету. Її розгортання здійснювалося з допомогою російських ракет-носіїв. До лютого 2022 року компанія встигла запустити 428, із необхідних 648 апаратів.

Логотип компанії OneWeb. Джерело: OneWeb

Після початку широкомасштабного російського вторгнення в Україну та ультиматуму «Роскосмоса» OneWeb повністю розірвала відносини з країною-агресором і наказала своїм співробітникам залишити космодром Байконур, де проводилася підготовка до чергового запуску. Це поставило компанію у складне становище. Але керівництво OneWeb знайшло вихід, домовившись про запуск супутників, які залишилися, з компаніями SpaceX та NewSpace India Limited (комерційний підрозділ Індійської організації космічних досліджень, ISRO).

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №6 (181) 2020

До товару

Нові можливості Індії

На думку багатьох експертів, успішний запуск OneWeb може стати важливою віхою для Індії, яка символізує про те, що країна готова поборотися за значні позиції на світовому пусковому ринку. На цей час на ньому спостерігається явна нестача носіїв, здатних виводити велику кількість супутників. Це пов’язано як з вигнанням росії з цивілізованого суспільства, так і постійними перенесеннями дати введення в експлуатацію нових ракет на кшталт Ariane 6, H3, New Glenn та Vulcan Centaur. При цьому виробництво носіїв Ariane 5 та Atlas 5 вже припинено, а всі залишені екземпляри давно розписані між різними клієнтами.

Пуск ракети GSLV Mark III. Джерело: ISRO

Отже, у замовників залишається не так багато варіантів. Найбільш очевидним вибором є Falcon 9, однак і вона вже не в змозі задовольнити теперішній попит. Індія збирається скористатися ситуацією, щоб зміцнити свої позиції на пусковому ринку за рахунок ракети GSLV Mark III. З моменту введення в експлуатацію у 2014 році вона зробила лише п’ять польотів — але вже незабаром ситуація може змінитися. Ще 2018 року ISRO зробила замовлення на десять нових ракет, а нещодавно стало відомо, що організація намагається знайти спосіб прискорити темпи виробництва носія.

GSLV Mark III є найпотужнішою індійською ракетою. Вона здатна вивести до 10 тонн вантажу на низьку навколоземну орбіту та до 4 тонн на геоперехідну. Поточна вартість пуску ракети для комерційних замовників становить 60 — 65 млн доларів.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь:
https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів