Індія успішно запустила нову легку ракету з трьома супутниками

Індія успішно запустила новий легкий носій SSLV. Він вивів на низьку навколоземну орбіту три супутники. У серпні минулого року ця ракета зазнала аварії під час старту.

Запуск ракети SSLV
Пуск ракети SSLV. Джерело: ISRO

Індія запустила ракету SSLV

У ніч з 9 на 10 лютого Індія успішно здійснила пуск своєї нової легкої ракети. Носій SSLV стартував о 5:48 ранку за київським часом із космодрому імені Сатіша Дхавана. Він вивів на низьку навколоземну орбіту супутник спостереження за Землею EOS-07 Індійської організації космічних досліджень (ISRO) та два кубсати.

SSLV — це новий носій, на який в ISRO покладають великі надії. За висоти 34 м ця ракета здатна виводити на низьку навколоземну орбіту корисне навантаження вагою до 500 кг. Однак минула спроба її запустити, що відбулася у серпні 2022 року, завершилася провалом.

Чому зазнала невдачі попередня спроба

Минулого разу SSLV стартувала з того ж космодрому імені Сатіша Дхавана 6 серпня 2022 року. Вона мала вивести на орбіту супутник спостереження EOS-02 та кубсат AzaadiSAT, який збудували студенти.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №1 (176) 2020

До товару

Але під час відділення другого ступеня сталася короткочасна, але сильна вібрація. Вона перевантажила всі шість акселерометрів навігаційної системи. В результаті цього ракета перейшла в «режим порятунку». Хоча обидва апарати й відділилися від неї, але набрати необхідну швидкість не змогли та впали в океан.

Минулого тижня чиновники ISRO оголосили, що вони здійснили низку заходів задля того, аби такого більше не сталося. Зокрема, була повністю замінена система розділення першого та другого ступенів. І схоже, що це дало свій результат.

Що собою являють запущені супутники?

EOS-07 — це супутник вагою 156 кг, який має продемонструвати нові технології зі спостереження за Землею. Він являє собою інструмент для вимірювання вологості, який працює у міліметровому діапазоні, та спектрограф. Очікується, що апарат працюватиме впродовж року.

Janus-1 важить 10,2 кг. Він створений американо-індійською компанією Antaris і характеризується як «розумний супутник», побудований для демонстрації технологій. AzaadiSAT-2 є ще одним навчальним супутником, збудованим сотнями індійських студентів.

Джерело www.space.com.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t. me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів