Ілон Маск продає акції SpaceX через придбання Twitter, а бюрократія заважає пуску найбільшої ракети в Європі: дайджест новин

Підбірка космічних новин на сніданок: австралійська компанія представила новий двигун, надрукований на 3D-принтері. Китайське космічне сміття впало в Індії, а планетарій у Дніпрі розпочне показ нових фільмів.

Зміст

SpaceX Ілона Маска продає акції, можливо, для фінансування заявки Twitter: джерела

SpaceX планує продати акції, починаючи з вівторка, обраній групі покупців, і є припущення, що Ілон Маск продавець. Маск намагався зібрати більше грошей для своєї заявки у Твіттері на 44 млрд доларів. Компанія, контрольована Маском, востаннє залучила 337 млн доларів у грудні за оцінки 100 млрд доларів. Цього разу, як повідомило джерело у приватному розміщенні, SpaceX збирається запросити 70 доларів за акцію — на 25 відсотків більше, ніж у попередньому раунді, після якого відбулося дроблення акцій 10 до 1, що еквівалентно оцінці приблизно 125 млрд доларів.

DIU обирає проєкти атомних космічних кораблів для демонстрацій 2027 року

Демонстрації малих космічних кораблів DIU доповнять роботу DARPA і NASA у сфері ядерних двигунів для більших космічних кораблів. Підрозділ оборонних інновацій оголосив, що він обрав Ultra Safe Nuclear Corp. та Avalanche для розробки малих космічних кораблів з ядерною установкою для демонстрацій у космосі, запланованих на 2027 рік.

Rocket Lab розпочала встановлення CAPSTONE на ракету-носій

Космічний апарат CAPSTONE доставлений на стартовий майданчик Rocket Lab, розташований на новозеландському півострові Махія. Найближчим часом фахівці компанії розпочнуть встановлення апарата на ракету Electron, запуск якої намічений на 31 травня. Супутник був розроблений компаніями Advanced Space та Tyvak Nano-Satellite Systems на замовлення NASA. Він побудований на основі платформи кубсат (12U), а його маса становить 25 кг. Головне завдання CAPSTONE полягає у перевірці майже прямолінійної гало-орбіти з центром навколо точки Лагранжа L2 системи Земля-Місяць. У перицентрі апарат наближатиметься на 3 тисячі км до південного полюса Місяця, в апоцентрі віддалятиметься від нього на 70 тисяч км.

Космічний літак Dream Chaser отримав дозвіл FAA на посадку в аеропорту Алабами

Приватний космічний корабель може відправляти вантажні місії на космічну станцію вже 2023 року. Вантажні місії, що повертаються з Міжнародної космічної станції, мають право приземлятися в штаті Коттон. Федеральне авіаційне управління США (FAA) щойно видало ліцензію, що дозволяє міжнародному аеропорту Хантсвілля в Алабамі приймати посадки космічного літака Sierra Space Dream Chaser.

Новини ринку

Rocket Lab здійснила лише один пуск Electron у першому кварталі. Джерело: Rocket Lab

Космічні системи домінують у доходах Rocket Lab

Rocket Lab, компанія, найвідоміша своєю малою ракетою-носієм Electron, отримала більшу частину свого доходу в першому кварталі від інших космічних систем, а не від власних запусків. У квартальному прибутку, опублікованому 16 травня, Rocket Lab повідомила про виручку в розмірі 40,7 млн доларів за перший квартал 2022 року, чистий збиток у розмірі 26,7 млн доларів і скоригований прибуток до вирахування відсотків, податків, зносу та амортизації (EBITDA) у розмірі 8 млн доларів.

Spacecom планує морську експансію після отримання першого клієнта

Ізраїльський супутниковий оператор Spacecom налаштовує свій бізнес, щоб обслуговувати морських клієнтів, оскільки ринок показує ознаки відновлення після пандемії. Spacecom заявила, що перенаправила промінь Ku-діапазону на своєму супутнику AMOS-17 до Індійського океану для майбутніх можливостей зростання після забезпечення свого першого морського клієнта.

ABL Space Systems завершила приймальні тестування розгінного блоку RS1

Компанія ABL Space Systems завершила випробування другого ступеня своєї малої ракети-носія через чотири місяці після того, як попередня версія була зруйнована під час тестів. Компанія повідомила, що завершила приймальні тестування другого ступеня RS1 на своєму полігоні в Мохаве (штат Каліфорнія), включаючи випробування статичним вогнем. Наступним етапом буде відправлення ракети на стартовий майданчик у Кадьяку (Аляска).

Ісландія відкладає пуск найбільшої ракети з Європи через бюрократію

Британська ракетна компанія Skyrora стверджує, що найбільший в історії пуск ракети в Європі затримується через бюрократичні перешкоди у процесі ліцензування космічних польотів в Ісландії. Ракетна фірма, що базується в Единбурзі (Шотландія), повідомляє, що їхня суборбітальна пускова установка Skylark L була готова до запуску з мобільного космодрому, побудованого компанією в Хусавіку, на північному узбережжі Ісландії, з вересня 2021 року.

Gilmour Space завершує повноцінні випробування нового ракетного двигуна Phoenix

Австралійська пускова компанія Gilmour Space Technologies, відома своєю гібридною ракетною технологією орбітального класу, представила новий рідинний ракетний двигун, надрукований на 3D-принтері, який приводить у рух третій ступінь ракети Eris на орбіті. Eris — триступенева ракета, що розробляється компанією Gilmour Space для запуску невеликих супутників на низькі навколоземні орбіти. Його перший запуск запланований на кінець цього року з орбітального космодрому Боуен на півночі Квінсленду, очікуючи на схвалення регулювальних та інших органів.

Цікаве

Ілон Маск. Джерело: Imagazin.si

SpaceX Маска змагається за запуски військових супутників, оскільки оборонні гіганти перезавантажуються

Очікується, що Space Exploration Technologies Corp. Ілона Маска знову змагатиметься зі спільним підприємством оборонних гігантів Boeing Co. та Lockheed Martin Corp. за частку участі як мінімум у 39 запусках військових та розвідувальних супутників США у період з 2025 по 2027 фінансовий рік.

Індія постраждала від космічного сміття

Влада Індії вивчає кілька фрагментів космічного сміття, яке впало в сільську місцевість на заході країни 12 травня. Час інциденту передбачає, що це можуть бути частини китайської ракети, яка того дня знову увійшла в атмосферу. Місцеві ЗМІ повідомили, що об’єкти розбилися з гучними ударами, від яких тряслася земля в Гуджараті. Всі об’єкти, що розбилися, були виявлені в радіусі 15 км, серед них була чорна металева куля вагою близько п’яти кілограмів. 

Сонячні спалахи: що таке і як вони впливають Землю?

Сонячна активність нині збільшується, і разом із нею відбувається більше сонячних спалахів. Сонячні спалахи — це великі вибухи на поверхні нашої зорі, що випромінюють інтенсивні сплески електромагнітного випромінювання. Інтенсивність вибуху визначає, до якої класифікації належить спалах. Найпотужнішими є спалахи класу X, за якими слідують класи M, C та B. спалахи класу А найменші.

Планетарій Дніпра готується здивувати новими програмами

З 20 травня у Planetarium Noosphere проходитимуть прем’єри повнокупольних фільмів. Війна стала викликом не лише для українських підприємців, але й для команди Planetarium Noosphere у м. Дніпро. Проте попри вибухи, небезпеку та втрати, планетарій продовжує працювати. З 14 березня Planetarium Noosphere долучився до волонтерства і відкрив свої двері для українців з інших міст, які зараз перебувають у м. Дніпро, аби подарувати можливість долучитися до космосу під час безкоштовних сеансів.

Читайте також: США та Великобританія почнуть спільні комерційні польоти в космос, а російський супутник іде слідом за військовим кораблем: дайджест новин

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine