Iceye та Satlantis об’єднають радарне та оптичне спостереження за Землею

Компанії Iceye та Satlantis оголосили про плани впровадження комбінованого радарного та оптичного спостереження за поверхнею Землі. Його здійснюватимуть дві пари супутників, які працюють разом на низькій навколоземній орбіті.

Iceye та Satlantis hfpjv cgjcnthsufnbvenm pf Ptvkt.
Iceye та Satlantis об’єднують зусилля. Джерело: Spacenews.com

Iceye та Satlantis працюватимуть разом

Фінська компанія Iceye, відома тим, що саме у них Благодійний фонд Сергія Притули купив для Збройних сил України супутник, об’єднує свої зусилля з іспанською компанією Satlantis. Про це стало відомо із заяви, оприлюдненої 14 вересня.

Проєкт передбачатиме комплексне спостереження за поверхнею Землі за допомогою супутників з синтезованою апертурою (SAR) з оптичними спостереженнями. На перших спеціалізується Iceye, на других — Satlantis.

Програма Tandem4EO передбачає розміщення на сонячно-синхронній низькій навколоземній орбіті двох пар сателітів у так званій бістатичній конфігурації. Перша пара являтиме собою SAR-супутники Iceye. Тією ж орбітою, що і вони, але з невеликим відставанням, рухатиметься пара апаратів оптичного спостереження з роздільною здатністю в один метр.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №4 2021 (185)

До товару

Для чого буде застосуватися нова система

І спостереження в оптичному діапазоні, й радари із синтетичною апертурою мають свої недоліки та переваги. Перші можуть побачити поверхню Землі тільки вдень і за ясної погоди, але їхні зображення легше обробляти й вони дають більше інформації. SAR-супутники «бачать» крізь ніч та хмари. Отримані ними зображення є саме «луною», відбитою від об’єктів, і розпізнати їх не так просто.

Спільна робота супутників Iceye та Satlantis дозволяє поєднати переваги двох методів і компенсувати недоліки. Йдеться не лише про можливість порівнювати зображення у двох різних діапазонах, зроблені з різницею у кілька хвилин.

Дві пари супутників, які працюють разом, дозволяють отримувати супутникову інтерферометрію. Цей метод базується на тому, що сигнал від об’єкта надходить до двох точок спостереження з різною затримкою та під різним кутом. Це дає змогу вимірювати відстань до нього з точністю до міліметрів і створювати таким чином тривимірну картину того, що відбувається на поверхні.

Застосування у нової системи може бути надзвичайно широким. У Iceye та Satlantis говорять про відстежування природних катастроф, галузь безпеки, зміни у навколишньому середовищі та спостереження за станом інфраструктури.

За матеріалами Spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t. me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів